Przejdź do treści

 Kulisy kampanii parlamentarnej w regionie

Co mówią politycy o partyjnych programach i ważnych sprawach lokalnych. Jakie mają pomysły na rozwój kraju i regionu? A co o tych propozycjach sądzą eksperci? Poznaj z Radiem Opole Kulisy kampanii parlamentarnej w regionie!


Beata Szydło o tym, że nie przejmuje się sondażami oraz o tym, że w referendum wypadałoby Polaków zapytać o to, co ich naprawdę interesuje
- Skoro wydajemy 100 milionów złotych na referendum, to zapytajmy Polaków o to, co ich naprawdę boli – powiedziała w Loży Radiowej Beata Szydło, posłanka Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydatka Zjednoczonej Prawicy na premiera. – Zwróciłam się w tej sprawie do prezydenta Komorowskiego. Nie odpisał, stwierdził w mediach, że to nie jest dobry pomysł. Dlatego wystąpię w tej sprawie do prezydenta Andrzeja Dudy – dodała Szydło.

27 lipca 2015 14:11

Zdaniem Beaty Szydło, w referendum warto zapytać o te kwestie, które poruszyły Polaków tak bardzo, że zdecydowali się zbieranie podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw, które – jak wiadomo – rządząca koalicja wrzuciła do kosza i nie poddała sejmowemu procedowaniu.

- Chodzi o wiek emerytalny, obowiązek szkolny dla sześciolatków i przyszłość Lasów Państwowych – wyliczała Szydło. – Oczywiście takie kwestie jak jednomandatowe okręgi wyborcze także są ważne, skoro tylu Polaków uważa je za pożądane rozwiązanie, ale warto spytać także o inne kwestie.

Beata Szydło była w Opolu w dniu, kiedy media ujawniły sondaż GFK Polonia, który daje Prawu i Sprawiedliwości poparcie na poziomie 49 procent.

- Wierzę nie w sondaże, ale w swoją rzetelną pracę – komentował gość Loży. – Faktem jest natomiast, że liczymy na samodzielne rządy, bo wtedy będziemy mogli zrealizować nasz program. Jesteśmy jednak gotowi rozmawiać ze wszystkimi, którzy akceptują nasze najważniejsze postulaty.

Naszego gościa zapytaliśmy także o pogłoski, kolportowane przez polityków PSL, że po wygranych wyborach PiS zarządzi przedterminowe wybory samorządowe.

- Pierwszy raz słyszę, widać, że panika ludowców jest coraz większa – stwierdziła Szydło. – Powinni przede wszystkim rozliczyć się z ostatnich ośmiu lat, kiedy to rządzili razem z Platformą Obywatelską.

Posłuchajcie:

Tagi: Beata Szydło, PiS, wybory parlamentarne 2015, referendum 2015Drukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 27 lipca 2015 14:11

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 31 lipca 2015 11:03

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Agroradio

Agroradio

06:00 - 07:00Mamy weekend

Mamy weekend

07:00 - 10:00Bez ogródek

Bez ogródek

10:00 - 11:00Rodzice kontra dzieci

Rodzice kontra dzieci

11:00 - 13:00Opolskie da się lubić

Opolskie da się lubić

14:00 - 16:00Cały Nasz Sport

Cały Nasz Sport

16:00 - 20:00Twoja muzyka

Twoja muzyka

20:00 - 23:00Progresywna Zmiana Rocka

Progresywna Zmiana Rocka

23:00 - 01:00Pogoda Opole z serwisu