Przejdź do treści

 Kulisy kampanii parlamentarnej w regionie

Co mówią politycy o partyjnych programach i ważnych sprawach lokalnych. Jakie mają pomysły na rozwój kraju i regionu? A co o tych propozycjach sądzą eksperci? Poznaj z Radiem Opole Kulisy kampanii parlamentarnej w regionie!


Łukasz Szewczyk i Dariusz Urbaś - KORWiN kontra KNP- czyli o marnych szansach na wspólne listy wyborcze do Parlamentu
- Co chwilę mamy jakieś sondaże, które pokazują różne wyniki - powiedział w Loży Radiowej Łukasz Szewczyk szef opolskich struktur partii KORWIN, pytany o kolejny już sondaż potwierdzający wzrost notowań ugrupowania Pawła Kukiza.

09 czerwca 2015 15:40

Dariusz Urbaś

Bardzo dobry wynik uzyskany w wyborach prezydenckich przez Pawła Kukiza mnoży pytania o to jak liczną reprezentację będą mieć w Sejmie jego zwolennicy. Są już sondaże, które sugerują, że tworzona przez niedawnego konkurenta Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego frakcja może wygrać jesienne wybory parlamentarne, a ponieważ szanse na samodzielne rządzenie wydają się niewielkie, pojawiają się pytania o mocno hipotetyczne na razie koalicje. Czy w ramach konsolidowania się prawicy dojdzie też do porozumienia między KNP a partią KORWiN?

Kongres Nowej Prawicy

- Co chwilę mamy jakieś sondaże, które pokazują różne wyniki - powiedział  w Loży Radiowej Łukasz Szewczyk szef opolskich struktur partii KORWIN, pytany o kolejny już sondaż potwierdzający wzrost notowań ugrupowania Pawła Kukiza. Chce na niego głosować 24 procent osób, które wzięły udział w badaniu ośrodka IBRiS przeprowadzonym na zlecenie "Rzeczpospolitej"

Pytani o szanse na połączenie sił i wystawienie wspólnych list w jesiennych wyborach parlamentarnych goście Loży Radiowej nie wykluczyli takiej możliwości, ale przygotowują się jednocześnie do startu samodzielnego.

 - Teraz koncentrujemy się na kampanii informacyjnej dotyczącej wrześniowego referendum między innymi ws. jednomandatowych okręgów wyborczych - dodał Dariusz Urbaś.

Zgodnie z wynikami badań ośrodka IBRiS w nowym Sejmie szanse na stworzenie klubu mają mieć tylko cztery ugrupowania. 

Największą reprezentację ma mieć Ruch Pawła Kukiza oraz Prawo i Sprawiedliwość. Oba te ugrupowania cieszą się niemal takim samym poparciem.

Na trzecim miejscu jest Platforma Obywatelska z 21-procentowym poparciem.

W poselskich ławach mogą też zasiąść - zgodnie z wynikami tego sondażu -  przedstawiciele NowoczesnejPL - stowarzyszenia założonego przez Ryszarda Petru.

Posłuchaj:

Tagi: KNP, KORWIN, wybory parlamentarne 2015Drukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 09 czerwca 2015 15:40

Ostatnio zmieniał: Adam Szostok

Data ostatniej zmiany: 20 lipca 2015 11:03

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Tak było naprawdę

Tak było naprawdę

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu