Przejdź do treści

 Kulisy kampanii parlamentarnej w regionie

Co mówią politycy o partyjnych programach i ważnych sprawach lokalnych. Jakie mają pomysły na rozwój kraju i regionu? A co o tych propozycjach sądzą eksperci? Poznaj z Radiem Opole Kulisy kampanii parlamentarnej w regionie!


Andrzej Butra o tym, że PSL zatwierdza kandydatów bez prezesa, a także o tym, ile kosztuje ziemia w strefie ekonomicznej
- U nas nie ma żadnego prezesa zatwierdzającego listy kandydatów - podkreślał w Loży Radiowej Andrzej Butra, opolski pełnomocnik wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego, komentując przebieg weekendowej konwencji wyborczej ludowców. - U nas zajmuje się tym rada naczelna, tym razem wątpliwości były tylko w przypadku czterech kandydatów z 920 - dodał nasz gość.

31 sierpnia 2015 14:32

Andrzej ButraButra podkreślał, że PSL tradycyjnie słabo wypada w sondażach, co go jednak nie martwi.

- Bo, jak pokazały ostatnie lata, to my jesteśmy w koalicji rządzącej,  w odróżnieniu od tych, których tak cieszy dobry wynik w sondażach - ironizował. - Ostatni sondaż daje nam 7 procent, nasz wewnętrzny sondaż - 9 procent.

Butra powiedział nam także, że choć wcześniej PSL zamierzał nie wystawiać kandydata do Senatu w okręgu wschodnim (licząc na to, że Platforma Obywatelska też zrezygnuje z wystawienia ludowcom konkurenta w innym okręgu), to ostatecznie wystawia tam swojego kandydata.

- To Ewa Rurynkiewicz, była wicemarszałek regionu, kiedyś związana z SLD - powiedział nam Butra. - To mocna kandydatura, która w naszej ocenie ma szansę wygranej.

Naszego gościa, który jest także dyrektorem opolskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych, pytaliśmy także o pomoc dla rolników dotkniętych suszą, możliwość wprowadzenia stanu klęski żywiołowej oraz inwestycje na działkach ANR.

- Duży inwestor z Warszawy zainteresowany jest wykupieniem około 40 hektarów w podstrefie koło Nysy - mówi Butra. - Chciał kupić więcej, ale przekonał się, że ziemia na Opolszczyźnie wcale nie jest taka tania. W podstrefie pod nysą trzeba dać 400 tysięcy za hektar, pod Opolem nawet 600 tysięcy.

Posłuchajcie:

Tagi: Andrzej Butra, PSL, wybory parlamentarne 2015Drukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 31 sierpnia 2015 14:32

Ostatnio zmieniał: Adam Szostok

Data ostatniej zmiany: 13 października 2015 12:28

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Tak było naprawdę

Tak było naprawdę

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu