Przejdź do treści

Wyszukane artykuły - "Kuchczyński"


Artykuły ( 27 )

Legalne graffiti w Namysłowie

Legalne graffiti w Namysłowie

2014-07-15 17:00:00
W ubiegłym roku tamtejsze władze wybudowały tunel pod nieczynną linią kolejową wzdłuż drogi krajowej nr 39 między Namysłowem a Kamienną. Długie i pomalowane na biało ściany były zachętą dla potencjalnych wandali. Gmina poszła jednak o krok do przodu i ogłosiła konkurs na legalne zamalowanie obu ścian. - W konkursie wyłoniono jednego artystę, który pomalował tunel i zrobił kolorowe graffiti – cieszy się burmistrz Krzysztof Kuchczyński.

więcej treści z artykułu: Legalne graffiti w Namysłowie

Urząd Miejski w Namysłowie: 10 osób zawieszonych

Urząd Miejski w Namysłowie: 10 osób zawieszonych

2013-06-18 14:16:00
Afera finansowa w Urzędzie Miejskim w Namysłowie. Część pracowników tamtejszego wydziału oświaty nieprawidłowo korzystało z funduszu socjalnego. W ramach wewnętrznej kasy zapomogowo-pożyczkowej pracownicy brali wysokie kredyty i nie zawsze spłacali je na czas. Były też takie osoby, które brały pożyczki, a nie należały do danej kasy. Trwa kontrola wewnętrzna, która już wykazała szereg nieprawidłowości. Najprawdopodobniej część osób zostanie zwolnionych dyscyplinarnie.

więcej treści z artykułu: Urząd Miejski w Namysłowie: 10 osób zawieszonych

Namysłów: Przetarg na odbiór odpadów 8 lipca

Namysłów: Przetarg na odbiór odpadów 8 lipca

2013-06-18 12:17:49
Przetarg na odbiór śmieci w Namysłowie dopiero w pierwszej połowie lipca. Gmina do końca miesiąca będzie przyjmować deklaracje od mieszkańców, trwa kampania informacyjna w sprawie nowych zasad gospodarowania odpadami.

więcej treści z artykułu: Namysłów: Przetarg na odbiór odpadów 8 lipca

Namysłów: Starostwo chce sprywatyzować szpital?

Namysłów: Starostwo chce sprywatyzować szpital?

2013-05-22 18:51:35
Czy namysłowskie starostwo chce sprywatyzować tamtejszy szpital? Po wtorkowym (21.05) walnym zebraniu są o tym przekonani mniejszościowi akcjonariusze Namysłowskiego Centrum Zdrowia. Burmistrz Krzysztof Kuchczyński tłumaczy, że wprost taka propozycja nie padła, ale nieprzyjęcie pewnych zaproponowanych rozwiązań finansowych dla szpitala daje do myślenia.

więcej treści z artykułu: Namysłów: Starostwo chce sprywatyzować szpital?

Nowe stawki za wywóz śmieci w gminie Namysłów

Nowe stawki za wywóz śmieci w gminie Namysłów

2013-03-27 10:36:42
Namysłowscy radni uchwalili nowe stawki za wywóz śmieci. Mieszkańcy zapłacą 10 zł za odpady segregowane, za niesegregowane 15 zł. – Na wsi będzie troszeczkę inaczej – 6 zł od mieszkańca, bo tam również częstotliwość wywozu będzie mniejsza. Z doświadczenia też wiemy, że na wsi śmieci jest trochę mniej – wyjaśnia burmistrz Krzysztof Kuchczyński.

więcej treści z artykułu: Nowe stawki za wywóz śmieci w gminie Namysłów

Co zrobią akcjonariusze namysłowskiego szpitala?

Co zrobią akcjonariusze namysłowskiego szpitala?

2013-01-23 14:26:04
Kilka dni temu na naszej antenie dyrektor Piotr Rogalski przyznał, że o ile rok 2012 udało się zamknąć tylko stratą w wysokości 200 000 zł, to tegoroczna strata w pierwszej połowie tego roku wyniesie już 500 000 zł. Co w takim razie zamierzają zrobić akcjonariusze, którzy od dwóch lat nie mogą porozumieć się w sprawie finansów Namysłowskiego Centrum Zdrowia?

więcej treści z artykułu: Co zrobią akcjonariusze namysłowskiego szpitala?

Namysłów dokończy remont starówki

Namysłów dokończy remont starówki

2013-01-10 08:05:49
W ubiegłym roku udało się odrestaurować kilkanaście ulic w centrum Namysłowa. Inwestycja kosztowała kilkanaście milionów zł. Na remont czeka jeszcze kilka mniejszych ulic m.in. Pocztowa, Harcerska i Jagiellońska. - W tym roku je dokończymy. Oprócz swoich pieniędzy sięgniemy także po rządowe dotacje - zapowiada Krzysztof Kuchczyński, burmistrz Namysłowa.

więcej treści z artykułu: Namysłów dokończy remont starówki

"Brak prokuratury w Namysłowie byłby dużym problemem"

2012-11-09 17:47:14
– Jeśli potwierdzą się doniesienia prasowe, to będziemy zadowoleni – tak namysłowscy samorządowcy komentują dzisiejszą (09.11) publikację „Rzeczpospolitej” w sprawie ewentualnej likwidacji tamtejszej prokuratury. Ministerstwo Sprawiedliwości początkowo planowało likwidację 3 małych jednostek w regionie: w Oleśnie, Głuchołazach i właśnie w Namysłowie. Jednak po kilku analizach zdecydowano się zlikwidować tę ostatnią ze względu na to, że jest ona ośrodkiem zamiejscowym kluczborskiej prokuratury, a w samym Namysłowie nie ma sądu. – Cieszę się, że zapadła taka decyzja, bo to najlepsze rozwiązanie – mówi Krzysztof Kuchczyński, burmistrz Namysłowa.

więcej treści z artykułu: "Brak prokuratury w Namysłowie byłby dużym problemem"

Do burmistrza Namysłowa można wysłać maila

Do burmistrza Namysłowa można wysłać maila

2012-10-16 15:00:36
Kilka dni temu na stronie namysłowskiego urzędu gminy pojawił się komunikat, że można z tamtejszymi władzami kontaktować się drogą elektroniczną. "Mając na uwadze udogodnienia, jakie stwarza nam internet, chcielibyśmy skorzystać z możliwości kontaktu z mieszkańcami za pośrednictwem poczty elektronicznej" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

więcej treści z artykułu: Do burmistrza Namysłowa można wysłać maila

Nie ma porozumienia ws. przyszłości szpitala w Namysłowie

Nie ma porozumienia ws. przyszłości szpitala w Namysłowie

2012-09-14 14:55:45
Po raz kolejny spotkali się samorządowcy z tamtejszego powiatu, czyli akcjonariusze Namysłowskiego Centrum Zdrowia. Rozmawiali o finansowej przyszłości spółki. Starostwo ma swoje propozycje na ratowanie szpitala.

więcej treści z artykułu: Nie ma porozumienia ws. przyszłości szpitala w Namysłowie

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Akademia życia

Akademia życia

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu