Przejdź do treści

RAMÓWKA 2015




PROGRAM NA DZIŚ

RAMÓWKA NA 2015 ROK

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK

Wiadomości regionalne: 06:00 do 24:00
Skróty wiadomości regionalnych: 6:30, 7:30, 8:30, 14:30, 15:30, 16:30 (Rozszycie*)
Wiadomości rolnicze: 16:32
Wiadomości ekonomiczne:07:32, 14:32
Wiadomości ogólnopolskie i światowe w wiadomościach regionalnych: 06:00 do 24:00
Wiadomości niemieckojęzyczne: 20:04
Prognoza pogody: 06:00 – 24:00
Prognoza pogody w skrócie wiadomości: 6:32,7:32, 8:32,14:32,15:32,16:32
Wiadomości dla kierowców: 06:28, 6:58, 7:28, 7:58, 15:28, 15:58, 16:28, 16:58
Wiadomości kulturalne: 10:04,16:04
Wiadomości  narciarskie: 08:50,12:50,15:50 (02.01 - 28.02); 06:03, 08:03 (01.01,06.01)
Wiadomości sportowe: 7:04, 8:32, 15:32, 21:04; 9:04, 15:04 (01.01, 06.01)
Wiadomości ogólnopolskie i światowe w wiadomościach sportowych: 06:00 do 24:00

06:05-09:00 NA DZIEŃ DOBRY – Wiesław Kolbusz i Magdalena Szybińska
07:20 Lokalne kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg
07:40 W poranku o… - felieton
Pn:  W poranku o polityce – Marek Świercz/Piotr Moc
Wt: W poranku o ekonomi – Beata Granatowska
Śr:  W poranku o sporcie – Donat Przybylski
Cz:  W poranku o kulturze – Justyna Przyborowicz
Pt:  W poranku o regionie –  reporterzy lokalni
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Radia Opole – Marek Świercz/Ireneusz Prochera

09:05-12:00 WSZYSTKO, CZEGO PRAGNIESZ – Mariusz Majeran/Agnieszka Wawer-Krajewska
09:50 Działamy po to, aby pomagać – OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski
10:40 Prezentacja dzieł literatury współczesnej w wersjach udźwiękowionych
11:25 Niemiecki rynek muzyczny
11:40 Alfabet pojęć – Beata Granatowska, Ireneusz Prochera

12:00-15:00 LOŻA RADIOWA – Marek Świercz, Piotr Moc
Pn: 12:20 Parlamentarne poniedziałki
Śr: 12:20 Nasz samorząd
13:10 Dzień w Opolu, dzień w regionie (Rozszycie*)
Cz: 14:15 Zdrowe ryby nie biorą - Promocja postaw antykorupcyjnych

15:05-17:00 RYNEK – Beata Granatowska/Janusz Maćkowiak
16:40 Młodzi na rynku pracy – Janusz Maćkowiak
16:45 Działamy po to, aby pomagać – OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski
Pt: 16:10 Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa – debata

17:05-20:00 REWIRY KULTURY – Justyna Przyborowicz/Tomasz Zacharewicz

17:20 Prezentacja dzieł literatury współczesnej w wersjach udźwiękowionych
18:20 Akademickie Opole   /Akademickie Opole/ – Adam Wołek
18:45 Alfabet pojęć /Alfabet pojęć/ – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera (powt.)
19:10 Niemiecki rynek muzyczny /Niemiecki rynek muzyczny/ - Kacper Śnigórski (powt.)
19:20 Pn: Jazzofonia – Marzena Mielcarek
          Wt: Młoda O!Polska – Ireneusz Prochera
          Śr: Słuchać i słyszeć – Marzena Mielcarek
          Cz: Debiuty i Premiery - debiuty i premiery – Piotr Furtas
           Pt: Muzyczne bezdroża – Leszek Kopeć
19:40 Młoda kultura /Młoda kultura/ – felieton Zbigniewa Górniaka

19:05-21:00 Transmisje koncertów muzyki klasycznej i współczesnej – Elżbieta Trylnik (5 w roku)
19:10-19:50 Spektakl radiowy – Tomasz Zacharewicz (40’) (10 w roku)

20:05-22:00 RADIO MYŚLI – wieczorne pasmo publicystyczne
Pn:  SPORTOWE OPOLSKIE – Donat Przybylski
Wt:  NASZE SPRAWY – Piotr Wrona i Katarzyna Zawadzka
Śr:   AKADEMIA ŻYCIA – Ewelina Rusin-Różycka
Cz:  TAK BYŁO NAPRAWDĘ – Bolesław Bezeg i Witold Krzewicki
        Świadek historii – Bolesław Bezeg
Pt:   OPOLSKA RODZINA – Krzysztof Dobrowolski

20:05-24:00 Transmisje koncertów 52. KFPP w Opolu (3 w roku)

22:05-24:00 STUDIO REPORTAŻU – Marian Staszyński

Transmisje sportowe poza pasmami sportowymi (6 w roku)

24:05-06:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU… –  Adrian Chimiak (oprócz 24.12 i 31.12)
24:05 Korepetycje z literatury
01:05 Rewiry kultury (powtórka)
01:20 Prezentacja dzieł literatury współczesnej w wersjach udźwiękowionych (powtórka)
01:40 Alfabet pojęć (powtórka)
Wt: 02:10 Jazzofonia (powtórka)
Śr:  02:10 Młoda O!Polska (powtórka)
Cz:  02:10 Słuchać i słyszeć (powtórka)
Pt:  02:10 DiP-debiuty i premiery (powtórka)
Sb:  02:10 Muzyczne bezdroża (powtórka)
02:20 Akademickie Opole (powtórka)
03:10 Niemiecki rynek muzyczny (powtórka)
03:40 Młoda kultura (felieton) (powtórka) – KUL A (5’)
03:10 Spektakl radiowy (powtórka) (10 w roku)
04:00 Loża Radiowa (powtórka)
05:10 Dzień w Opolu, dzień w regionie (powtórka)   

SOBOTA

Wiadomości regionalne: 06:00 do 24:00
Wiadomości niemieckojęzyczne: 20:04
Prognoza pogody: 06:00 – 24:00
Wiadomości narciarskie: 07:30, 08:30 (01.01 - 28.02); 07:03,08:03 (01.01,06.01)
Wiadomości sportowe: 9:04, 21:04; 9:04, 15:04 (01.01, 06.01)
Wiadomości ogólnopolskie i światowe w wiadomościach sportowych: 06:00 do 24:00

06:05-07:00 AGRORADIO – Piotr Wojtowicz

07:05-10:00 MAMY WEEKEND – Agnieszka Wawer-Krajewska/Mariusz Majeran
07:15 Podróże bez biletu – Agata Jańczuk
08:20 Obieżyświat – Barbara Tyslik
08:40 Nowomowa – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
09:15 Technologia – Wiesław Kolbusz
09:45 Pół żartem… – Tomasz Sawicki

10:05-11:00 BEZ OGRÓDEK – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera (Rozszycie*)

11:05-13:00 RODZICE KONTRA DZIECI  – Agnieszka Wawer-Krajewska i Tomasz Zacharewicz 

13:05-14:00 MŁODA STREFA TECHNOLOGII – Piotr Wrona i Katarzyna Zawadzka

14:05-16:00 OPOLSKIE DA SIĘ LUBIĆ – Krzysztof Dobrowolski

16:05-20:00 CAŁY NASZ SPORT – Donat Przybylski/Adam Wołek/Kacper Śnigórski

20:05-23:00 TWOJA MUZYKA – Kacper Śnigórski 

23:05-01:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA – Adam Wołek

01:05-06:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU…  – Adrian Chimiak        
01:05 Rodzice kontra dzieci (powtórka)   
03:00 Młoda strefa technologii (powtórka)       
04:05 Opolskie da się lubić (powtórka)   

NIEDZIELA
oraz dni świąteczne: 01.01, 06.01, 05.04, 06.04, 01.05, 03.05, 04.06, 15.08, 01.11, 11.11, 25.12, 26.12,

Wiadomości regionalne: 06:00 do 24:00
Wiadomości niemieckojęzyczne: 20:04
Prognoza pogody: 06:00 – 24:00
Wiadomości narciarskie: 07:30, 08:30 (01.01 - 28.02); 07:30,08:30 (01.01,06.01)
Wiadomości sportowe: 9:04, 15:04; 9:04, 15:04 (01.01, 06.01)
Wiadomości ogólnopolskie i światowe w wiadomościach sportowych: 06:00 do 24:00

06:05-07:00 EFFATHA – Roman Juranek
06:15 Słowo na niedzielę/Okruchy ze stołu Pańskiego (katecheza)

07:05-10:00 MAMY WEEKEND/MAMY ŚWIĘTO – Agnieszka Wawer-Krajewska/Mariusz Majeran
07:15 Z historycznego punktu widzenia (Historia polskiego parlamentaryzmu, Polscy prezydenci) – Bolesław Bezeg
08:20 Obieżyświat – Barbara Tyslik
08:40  Nowomowa – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
09:15 Radiowniczek – program dla najmłodszych – Marzena Mielcarek i Katarzyna Pasternak
09:30  Simonka - bajki prof. Doroty Simonides
09:45 Pół żartem… – Tomasz Sawicki

10:05-11:00 NIEDZIELNA LOŻA RADIOWA – Marek Świercz/Piotr Moc
ŚWIĄTECZNA LOŻA RADIOWA: 01.01, 06.01, 05.04, 06.04, 01.05, 03.05, 04.06, 15.08, 01.11, 11.11,  25.12, 26.12 – Marek Świercz/Piotr Moc

11:05-12:00 OPOLSKI ŚLĄSK – Halina Nabrdalik

12:05-15:00 OPOLSKI KONCERT ŻYCZEŃ – Marzena Mielcarek i Piotr Furtas

15:05-16:00 GWIAZDA NA ŻYCZENIE – Piotr Furtas

16:05-17:00 ROMSCY BRACIA –  Ewelina Rusin-Różycka
 
17:05-18:00 PUBLICYSTYKA NIEMIECKOJĘZYCZNA

18:05-19:00 FORUM WIARY – Roman Juranek

19:05-21:00 CAŁY NASZ SPORT – Donat Przybylski/Adam Wołek/Kacper Śnigórski (oprócz: 03.05, 15.08, 11.11)

Transmisje uroczystych koncertów – Elżbieta Trylnik (110’) 03.05, 15.08, 11.11   

21:05- 23:00 WIECZÓR Z KLASYKĄ – Elżbieta Trylnik

23:05-01:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ – Marzena Mielcarek
 
Pn 01:05-06:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU…  – Adrian Chimiak    
01:05 Korepetycje z literatury
02:00 Romscy Bracia  
03:00 Publicystyka niemieckojęzyczna  
04:00 Opolski Śląsk   
05:00 Niedzielna Loża Radiowa
Świąteczna Loża Radiowa 02.01, 07.01, 06.04, 07.04, 02.05, 04.05, 05.06, 16.08, 02.11, 12.11,  26.12, 27.12   

*Rozszycie - Programy nadawane w wersji dla Opola (101,2 FM) oraz wersji regionalnej (pozostałe częstotliwości Radia Opole)

Wiadomości regionalne: 06:00 do 24:00

Skróty wiadomości regionalnych: 6:30, 7:30, 8:30, 14:30, 15:30, 16:30

Wiadomości rolnicze: 16:32

Wiadomości ekonomiczne:07:32, 14:32

Wiadomości ogólnopolskie i światowe w wiadomościach regionalnych: 06:00 do 24:00

Wiadomości niemieckojęzyczne: 20:04

Prognoza pogody: 06:00 – 24:00

Prognoza pogody w skrócie wiadomości: 6:32,7:32, 8:32,14:32,15:32,16:32

Wiadomości dla kierowców: 06:28, 6:58, 7:28, 7:58, 15:28, 15:58, 16:28, 16:58

Wiadomości kulturalne: 10:04,16:04

Wiadomości  narciarskie 08:50,12:50,15:50 (01.01 - 28.02); 07:30,08:30 (01.01,06.01)

Wiadomości sportowe: 7:04, 8:32, 15:32, 21:04; 9:04, 15:04 (01.01, 06.01)

Wiadomości ogólnopolskie i światowe w wiadomościach sportowych: 06:00 do 24:00  

 

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK

 

06:05-09:00 NA DZIEŃ DOBRY – Wiesław Kolbusz i Magdalena Szybińska

07:20 Lokalne kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg

07:40 W poranku o… - felieton

Pn:  W poranku o polityce – Marek Świercz 

Wt: W poranku o ekonomi – Beata Granatowska 

Śr:  W poranku o sporcie – Donat Przybylski 

Cz:  W poranku o kulturze – Justyna Przyborowicz 

Pt:  W poranku o regionie –  reporterzy lokalni  

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Radia Opole – Marek Świercz/Piotr Moc/Ireneusz Prochera

 

09:05-12:00 WSZYSTKO, CZEGO PRANIESZ – Mariusz Majeran/Agnieszka Wawer-Krajewska

09:50 Działamy po to, aby pomagać – OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski

10:40 Prezentacja dzieł literatury współczesnej w wersjach udźwiękowionych

11:25 Niemiecki rynek muzyczny

11:40 Alfabet pojęć – Beata Granatowska, Ireneusz Prochera

 

12:00-15:00 LOŻA RADIOWA – Marek Świercz, Piotr Moc, Aneta Skomorowska

Pn: 12:20 Parlamentarne poniedziałki

Śr: 12:20 Nasz samorząd

13:10 Dzień w Opolu, dzień w regionie

Cz: 14:15 Zdrowe ryby nie biorą - Promocja postaw antykorupcyjnych

 

15:05-17:00 RYNEK – Beata Granatowska/Janusz Maćkowiak

16:40 Młodzi na rynku pracy – Janusz Maćkowiak

16:45 Działamy po to, aby pomagać – OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski

Pt: 16:10 Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa – debata

 

17:05-20:00 REWIRY KULTURY – Justyna Przyborowicz/Tomasz Zacharewicz

17:20 Prezentacja dzieł literatury współczesnej w wersjach udźwiękowionych

17:40 Alfabet pojęć (powt.) – Beata Granatowska/Ireneusz Prochera

Pn: 18:10 Jazzofonia – Marzena Mielcarek

Wt: 18:10 Młoda O!Polska – Ireneusz Prochera

Śr:  18:10 Słuchać i słyszeć – Marzena Mielcarek

Cz: 18:10 DiP-debiuty i premiery – Piotr Furtas

Pt:  18:10 Muzyczne bezdroża – Leszek Kopeć

18:20 Akademickie Opole – Adam Wołek

19:10 Niemiecki rynek muzyczny (powt.)

19:40 Młoda kultura – felieton Zbigniewa Górniaka

 

19:05-21:00 Transmisje koncertów muzyki klasycznej i współczesnej – Elżbieta Trylnik (5 w roku)

19:10-19:50 Spektakl radiowy – Tomasz Zacharewicz (40’) (10 w roku)

 

20:05-22:00 RADIO MYŚLI – wieczorne pasmo publicystyczne

Pn:  SPORTOWE OPOLSKIE – Donat Przybylski

Wt:  NASZE SPRAWY – Piotr Wrona i Katarzyna Zawadzka

Śr:   AKADEMIA ŻYCIA – Ewelina Rusin-Różycka

Cz:  TAK BYŁO NAPRAWDĘ – Bolesław Bezeg i Witold Krzywicki

        Świadek historii – Bolesław Bezeg

Pt:   OPOLSKA RODZINA – Krzysztof Dobrowolski

 

20:05-24:00 Transmisje koncertów 52. KFPP w Opolu (3 w roku)

 

22:05-24:00 STUDIO REPORTAŻU – Marian Staszyński

 

Transmisje sportowe poza pasmami sportowymi (6 w roku)

 

24:05-06:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU…  Adrian Chimiak (oprócz 24 XII i 31 XII)

24:05 Korepetycje z literatury

01:05 Rewiry kultury (powtórka)

01:20 Prezentacja dzieł literatury współczesnej w wersjach udźwiękowionych (powtórka)

01:40 Alfabet pojęć (powtórka)

Wt: 02:10 Jazzofonia (powtórka)

Śr:  02:10 Młoda O!Polska (powtórka)

Cz:  02:10 Słuchać i słyszeć (powtórka)

Pt:  02:10 DiP-debiuty i premiery (powtórka)

Sb:  02:10 Muzyczne bezdroża (powtórka)

02:20 Akademickie Opole (powtórka)

03:10 Niemiecki rynek muzyczny (powtórka)

03:40 Młoda kultura (felieton) (powtórka) – KUL A (5’)

03:10 Spektakl radiowy (powtórka) (10 w roku)

04:00 Loża Radiowa (powtórka)

05:10 Dzień w Opolu, dzień w regionie (powtórka)         

 

SOBOTA

 

Wiadomości regionalne: 06:00 do 24:00

Wiadomości niemieckojęzyczne: 20:04

Prognoza pogody: 06:00 – 24:00

Wiadomości narciarskie 07:30, 08:30 (01.01 - 28.02); 07:30,08:30 (01.01,06.01)

Wiadomości sportowe: 9:04, 21:04; 9:04, 15:04 (01.01, 06.01)

Wiadomości ogólnopolskie i światowe w wiadomościach sportowych: 06:00 do 24:00

 

06:05-07:00 AGRORADIO – Piotr Wojtowicz

 

07:05-10:00 MAMY WEEKEND – Agnieszka Wawer-Krajewska/Mariusz Majeran

07:15 Podróże bez biletu – Agata Jańczuk

08:20 Obieżyświat – Barbara Tyslik

08:40 Alfabet pojęć – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

09:15 Technologia – Wiesław Kolbusz

09:45 Pół żartem… – Tomasz Sawicki

 

10:05-11:00 BEZ OGRÓDEK /Rozszczepienie Opole – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

 

11:05-13:00 RODZICE KONTRA DZIECI  – Agnieszka Wawer-Krajewska i Tomasz Zacharewicz  

 

13:05-14:00 MŁODA STREFA TECHNOLOGII – Piotr Wrona i Katarzyna Zawadzka

 

14:05-16:00 OPOLSKIE DA SIĘ LUBIĆ – EDU D Dobrowolski (70’)

 

16:05-20:00 CAŁY NASZ SPORT – Donat Przybylski/Adam Wołek/Kacper Śnigórski

 

20:05-23:00 TWOJA MUZYKA – Kacper Śnigórski  

 

23:05-01:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA – Adam Wołek

 

01:05-06:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU…  – Adrian Chimiak                 

01:05 Rodzice kontra dzieci (powtórka) 

03:00 Młoda strefa technologii (powtórka)                    

04:05 Opolskie da się lubić (powtórka) 

 

NIEDZIELA

Święta 01.01, 06.01, 05.04, 06.04, 01.05, 03.05, 04.06, 15.08, 01.11, 11.11, 25.12 ,26.12,

 

Wiadomości regionalne: 06:00 do 24:00

Wiadomości niemieckojęzyczne: 20:04

Prognoza pogody: 06:00 – 24:00

Wiadomości narciarskie 07:30, 08:30 (01.01 - 28.02); 07:30,08:30 (01.01,06.01)

Wiadomości sportowe: 9:04, 15:04; 9:04, 15:04 (01.01, 06.01)

Wiadomości ogólnopolskie i światowe w wiadomościach sportowych: 06:00 do 24:00  

 

06:05-07:00 EFFATHA – Roman Juranek

06:15 Słowo na niedzielę/Okruchy ze stołu Pańskiego (katecheza)

 

07:05-10:00 MAMY WEEKEND /MAMY ŚWIĘTO – Agnieszka Wawer-Krajewska/Mariusz Majeran

07:15 Z historycznego punktu widzenia (Historia polskiego parlamentaryzmu, Polscy prezydenci) –Bolesław Bezeg

08:20 Obieżyświat – Barbara Tyslik

08:40  Alfabet pojęć – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

09:15 Radiowniczek – program dla najmłodszych – Marzena Mielcarek i Katarzyna Pasternak

09:30  Simonka - bajki prof. Doroty Simonides

09:45 Pół żartem… – Tomasz Sawicki

 

10:05-11:00 NIEDZIELNA LOŻA RADIOWA – Marek Świercz/Piotr Moc

ŚWIĄTECZNA LOŻA RADIOWA: 01.01, 06.01, 05.04, 06.04, 01.05, 03.05, 04.06, 15.08, 01.11, 11.11,  25.12, 26.12 – Marek Świercz/Piotr Moc

 

11:05-12:00 OPOLSKI ŚLĄSK – Halina Nabrdalik

 

12:05-15:00 OPOLSKI KONCERT ŻYCZEŃ – Marzena Mielcarek i Piotr Furtas

 

15:05-16:00 GWIAZDA NA ŻYCZENIE – Piotr Furtas

 

16:05-17:00 ROMSCY BRACIA   Ewelina Rusin-Rózycka

 

17:05-18:00 PUBLICYSTYKA NIEMIECKOJĘZYCZNA 

 

18:05-19:00 FORUM WIARY – Roman Juranek

 

19:05-21:00 CAŁY NASZ SPORT – Donat Przybylski/Adam Wołek/Kacper Śnigórski (oprócz: 03.05, 15.08, 11.11)

 

Transmisje uroczystych koncertów – Elżbieta Trylnik (110’) 03.05, 15.08, 11.11           

 

21:05- 23:00 WIECZÓR Z KLASYKĄ – Elzbieta Trylnik

 

23:05-01:00 MUZYKA ŻRÓDEŁ – Marzena Mielcarek

 

Pn 01:05-06:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU…  – Adrian Chimiak            

01:05 Korepetycje z literatury – KUL G (50’)                  

02:00 Romscy Bracia – PUB C (50’)                 

03:00 Publicystyka niemieckojęzyczna – PUB C (50’)                

04:00 Opolski Śląsk – PUB C (50’)                   

05:00 Niedzielna Loża Radiowa – INF E (45’)

Świąteczna Loża Radiowa 02.01, 07.01, 06.04, 07.04, 02.05, 04.05, 05.06, 16.08, 02.11, 12.11,  26.12, 27.12     

 



Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a: Agnieszka Lubczańska

Data publikacji: 22 grudnia 2014 10:43

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 04 sierpnia 2015 13:49

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

01:00 - 06:00



Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00



Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00



Rynek

Rynek

15:00 - 17:00



Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00



Sportowe Opolskie

Sportowe Opolskie

20:00 - 22:00



Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00



Pogoda Opole z serwisu