Przejdź do treści


Rozpoczęła się kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi. Wybierzemy w nich radnych wszystkich szczebli (gminnych, powiatowych i wojewódzkich) a także wójtów, burmistrzów i prezydentów. Radio Opole będzie relacjonować – na antenie i stronie internetowej – przebieg kampanii wyborczej, prezentować wywiady z kandydatami oraz ekspertami („Rozmowy wyborcze" oraz „Debaty wyborcze") a także wyjaśniać wszystkie wątpliwości związane z kalendarzem, ordynacją oraz organizacją i przebiegiem wyborów („Poradnik wyborczy").


Cmentarz przy Wrocławskiej posprzątany
Opolanie pamiętają o zabytkowym cmentarzu przy Wrocławskiej i dziś po raz kolejny włączyli się w akcję jego porządkowania.

25 października 2014 17:40

Do udziału w wielkim sprzątaniu zachęcał kandydujący na prezydenta Opola Marcin Ociepa.

- Naszym obowiązkiem jest zadbać o to miejsce. My się nie godzimy z taką filozofią, żeby ten cmentarz wygasić, w takim sensie, że on przestanie za ileś lat istnieć, że te nagrobki się już całkowicie przewrócą i za chwilę to zaoramy i postawimy hipermarket. Uważam, że to jest uświęcone miejsce i chcemy w symboliczny sposób posprzątać ten cmentarz tydzień  przed Wszystkimi Świętymi - mówił Ociepa.

Do udziału w akcji zaproszeni zostali pozostali kandydaci ubiegający się o fotel prezydenta miasta. Na cmentarzu pojawił się m.in. Tadeusz Jarmuziewicz.

- Pomyślałem sobie, że to jest takie miejsce, gdzie może spadnie gorączka, że się pojawi chwila zadumy w tym wszystkim - mówił Jarmuziewicz. - Bo ta kampania jest brzydka, delikatnie mówiąc. Kandydaci zwykle mówią źle o innych i w związku z tym pomyślałem, że może spadnie tu ta temperatura i ta chwila zadumy się pojawi.

Akcja sprzątania zabytkowego cmentarza organizowana jest od pięciu lat i co roku uczestniczy w niej coraz więcej osób.

Posłuchaj:

Daria Placek

Tagi: Marcin Ociepa, Tadeusz Jarmuziewicz, Opole, zabytkowy cmentarzDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 25 października 2014 15:40

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 25 października 2014 17:45

Przeczytaj treść ponownie

Pogoda Opole z serwisu
Mapa burzowa Polski