Przejdź do treści


Rozpoczęła się kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi. Wybierzemy w nich radnych wszystkich szczebli (gminnych, powiatowych i wojewódzkich) a także wójtów, burmistrzów i prezydentów. Radio Opole będzie relacjonować – na antenie i stronie internetowej – przebieg kampanii wyborczej, prezentować wywiady z kandydatami oraz ekspertami („Rozmowy wyborcze" oraz „Debaty wyborcze") a także wyjaśniać wszystkie wątpliwości związane z kalendarzem, ordynacją oraz organizacją i przebiegiem wyborów („Poradnik wyborczy").


Wantuła do Nowosielskiej: Debatujmy
Czy dojdzie do debaty prezydenckiej przed drugą turą wyborów w Kędzierzynie-Koźlu? Tomasz Wantuła, zwycięzca pierwszej tury proponuje takie spotkanie swojej rywalce Sabinie Nowosielskiej z Platformy Obywatelskiej.

20 listopada 2014 21:07

Tomasz WantułaPodczas dzisiejszej konferencji prasowej urzędujący prezydent podkreślił, że kontrkandydatka odmówiła już udziału w jednej z debat. - To ma być merytoryczne spotkanie bez szyldów partyjnych - zapewnia Wantuła.

- Przedstawimy swoje propozycje i rozwiązania dla miasta. Pokażemy mieszkańcom, jak chcemy rozwiązać pewne problemy. To ma być rozmowa merytoryczna i wolna od polityki, czyli najlepsza forma prezentacji oferty kandydata - tłumaczy.

Wantuła dodaje, że to media powinny się zająć organizacją debaty. Prezydent skomentował również awizowany na piątek (21.11) przyjazd premier Ewy Kopacz do Kędzierzyna-Koźla.

- Ja nie będę miał poparcia nikogo z góry, bo jestem kandydatem niezależnym, więc ciężko o wsparcie pani premier. Trudno się oprzeć wrażeniu, że ta konferencja ma charakter polityczny i jest związana bardziej z kampanią niż jakimkolwiek kontaktem z samorządem. Nie zmienia to faktu, że wizyta premier mogłaby wiele przynieść miastu. Dobrze byłoby porozmawiać o tym, co nas naprawdę trapi - ocenia.

Wantuła odniósł się też do zarzutów mówiących o unikaniu debat przed pierwszą turą. - Byłem obecny zawsze, kiedy tylko pozwalały mi na to obowiązki. Jego zdaniem, takie spotkania mają większą wartość przed drugą turą.

Posłuchaj wypowiedzi:

Witold Wośtak

Tagi: Tomasz Wantuła, Sabina Nowosielska, debata, Kędzierzyn-Koźle, wybory samorządowe 2014Drukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 20 listopada 2014 15:07

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 21 listopada 2014 13:49

Przeczytaj treść ponownie

Pogoda Opole z serwisu
Mapa burzowa Polski