Przejdź do treści


Rozpoczęła się kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi. Wybierzemy w nich radnych wszystkich szczebli (gminnych, powiatowych i wojewódzkich) a także wójtów, burmistrzów i prezydentów. Radio Opole będzie relacjonować – na antenie i stronie internetowej – przebieg kampanii wyborczej, prezentować wywiady z kandydatami oraz ekspertami („Rozmowy wyborcze" oraz „Debaty wyborcze") a także wyjaśniać wszystkie wątpliwości związane z kalendarzem, ordynacją oraz organizacją i przebiegiem wyborów („Poradnik wyborczy").


Kłosowski po rozmowach z Ociepą
Tworzy się ogromna szansa na realne zjednoczenie prawicy także na Opolszczyźnie twierdzi lider wojewódzkich struktur PiS - poseł Sławomir Kłosowski. Przewodniczący Polski Razem - Marcin Ociepa zna już propozycję PiS, a lider Solidarnej Polski - drugiego z ugrupowań, które podpisały z PiS porozumienie wyborcze może je poznać, jeśli tylko jest tym zainteresowany. Czy dojdzie także do przedwyborczego spotkania z Patrykiem Jakim?

28 lipca 2014 17:00

Sławomir Kłosowski poseł Prawa i Sprawiedliwości

 

- Jestem umiarkowanym optymistą, daliśmy sobie jeszcze kilkanaście dni do namysłu. - powiedział w Loży Radiowej poseł PiS Sławomir Kłosowski pytany o szanse na zjednoczenie prawicy na Opolszczyźnie w kontekście krajowego porozumienia wyborczego z Polską Razem i Solidarną Polską.

W trakcie sobotniego spotkania z Marcinem Ociepą, liderem stowarzyszenia Razem dla Opola poseł Kłosowski zaproponował przewodniczącemu  opolskich struktur Polski Razem by był kandydatem PiS, a kandydaci jego stowarzyszenia startowali z list tego ugrupowania, ale postawił warunek, by klub Razem dla Opola zerwał koalicję z PO w Radzie Miasta Opola.

Sławomir Kłosowski

- Wariant, w którym mamy dwie listy kandydatów z Marcinem Ociepą popieranym przez Stowarzyszenie Razem dla Opola jest trudny do przyjęcia - powiedział lider opolskich struktur PiS. Chciałbym, by lista wyborcza w Opolu była bardzo mocną centroprawicową listą kandydatów do rady miasta - dodał Kłosowski.

Sławomir Kłosowski

Tworzy się szansa na realne zjednoczenie prawicy także na Opolszczyźnie  - dodał poseł największej partii opozycyjnej.

Wcześniej Marcin Ociepa mówił na naszej antenie, że nie rozważa zerwania koalicji z PO, bo byłoby to źle przyjęte przez wyborców.  - Nie zmieniłem zdania w tej sprawie - powtórzył nam po sobotnim spotkaniu ze Sławomirem Kłosowskim.

Poseł Kłosowski jest gotów rozmawiać też o porozumieniu wyborczym z posłem Patrykiem Jakim - szefem regionalnych struktur Solidarnej Polski - na razie takich rozmów nie było.  

Posłuchaj także Loży Radiowej

Oprac.Jacek Rudnik

Tagi: Sławomir Kłosowski, Patryk Jaki, Marcin Ociepa, Porozumienie wyborczeDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 28 lipca 2014 12:51

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 19 sierpnia 2014 14:01

Przeczytaj treść ponownie

Pogoda Opole z serwisu
Mapa burzowa Polski