Przejdź do treści


Rozpoczęła się kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi. Wybierzemy w nich radnych wszystkich szczebli (gminnych, powiatowych i wojewódzkich) a także wójtów, burmistrzów i prezydentów. Radio Opole będzie relacjonować – na antenie i stronie internetowej – przebieg kampanii wyborczej, prezentować wywiady z kandydatami oraz ekspertami („Rozmowy wyborcze" oraz „Debaty wyborcze") a także wyjaśniać wszystkie wątpliwości związane z kalendarzem, ordynacją oraz organizacją i przebiegiem wyborów („Poradnik wyborczy").


"Gdzie są inwestorzy Wantuły?"
Tomasz Wantuła wnioskował w piątek (10.10) o nadzwyczajną sesję Rady Miasta Kędzierzyna-Koźla. Chodziło o pojawienie się inwestora, który chciałby dzierżawić lub kupić kozielski port. Samorządowcy spotkali się dziś (15.10), ale godzinę przed rozpoczęciem obrad Robert Węgrzyn zwołał konferencję prasową.

15 października 2014 22:25

 Robert Węgrzyn- Dziękuję prezydentowi Wantule, że korzysta z moich pomysłów - mówi radny Kędzierzyna-Koźla o zagospodarowaniu portu. - Taka decyzja musi być dokładnie przemyślana, bo wartość tego terenu cały czas rośnie - przekonuje.

Przypomnijmy: Węgrzyn zaapelował przedwczoraj (14.10) do radnych, by nie zaakceptowali propozycji Wantuły.

- To powinno być rozpatrywane w spokoju, przy wyczerpaniu wszystkich pytań, które pojawią się w tej sprawie. W najbliższych latach ogromne pieniądze zostaną przeznaczone na poprawę żeglowności Odry - dodaje.

Jak twierdzi Węgrzyn, kandydujący na prezydenta miasta, rok temu Tomasz Wantuła zastosował podobną taktykę.

- Przed referendum w naszym mieście on również mówił, że ma potencjalnego inwestora na tzw. spalarnię popiołu. Wszystko miało być już dopięte, ale z tym inwestorem wyszło jak z yeti - wszyscy o nim mówią, ale nikt go nie widział - przypomina.

Dodajmy, że radni po długiej i burzliwej dyskusji nie podjęli decyzji. Oddali uchwałę do rozpatrzenia w trybie normalnym - wrócą do sprawy po dwóch tygodniach.

Posłuchaj wypowiedzi Roberta Węgrzyna:

 

Witold Wośtak

Tagi: Robert Węgrzyn, Tomasz Wantuła, inwestycje, rada miasta, Kędzierzyn-KoźleDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 15 października 2014 22:20

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 15 października 2014 22:26

Przeczytaj treść ponownie

Pogoda Opole z serwisu
Mapa burzowa Polski