Przejdź do treści


25 października wybierzemy naszych przedstawicieli w parlamencie. Przygotuj się do głosowania z Radiem Opole! Informujemy o najważniejszych sprawach w regionie i kraju, wyborczych inicjatywach, prezentujemy komentarze ekspertów, wyjaśniamy zawiłości ordynacji wyborczej.


Premier Kopacz na Opolszczyźnie. Pieniądze dla Lasowic
Milion złotych obiecała Lasowicom Wielkim premier Ewa Kopacz. To mieszkańcy zadecydują na co pieniądze zostaną wydane. Największe oczekiwania związane są z poprawą bezpieczeństwa i budową chodnika.

26 sierpnia 2015 17:30

- Szefową rządu zainteresowała ta miejscowość, bo tu działa prężnie stowarzyszenie. Było sporo nagród w ciągu ostatnich lat - mówił reporterowi Radia Opole wójt gminy Daniel Gagat.

- Deklaracja o przekazaniu pieniędzy to bardzo dobra wiadomość dla nas. Poprawi się infrastruktura. Już samo spotkanie z panią premier do dla nas zaszczyt - mówili mieszkańcy Lasowic.

Z Lasowic Wielkich szefowa rządu przejechała do Namysłowa. Tam spotkała się z członkami Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

W trakcie wizyty premier Ewy Kopacz w województwie opolskim szefowa rządu nie zaplanowała spotkania ze społecznością mniejszości niemieckiej w regionie. Liderzy niemieckich organizacji są tym faktem rozczarowani. Oświadczenie w tej sprawie opublikował Portal Niemców w Polsce.

- Jesteśmy rozczarowani faktem, że przy okazji wizyty w regionie, w którym według szacunków, nawet co piąty obywatel ma niemieckie korzenie, szefowa rządu nie wykorzystała okazji, by spotkać się z przedstawicielami ich społeczności – podkreślają opolscy Niemcy.

Posłuchaj:

Konferencja prasowa premier Ewy Kopacz

 

Witold Wośtak/Piotr Wrona/CP

Tagi: Ewa Kopacz, premier, Lasowice Wielkie, NamysłówDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 26 sierpnia 2015 17:30

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 31 sierpnia 2015 14:07

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Akademia życia

Akademia życia

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu