Przejdź do treści


25 października wybierzemy naszych przedstawicieli w parlamencie. Przygotuj się do głosowania z Radiem Opole! Informujemy o najważniejszych sprawach w regionie i kraju, wyborczych inicjatywach, prezentujemy komentarze ekspertów, wyjaśniamy zawiłości ordynacji wyborczej.


Odra Opole za 5 lat w ekstraklasie? "Zrobię co w mojej mocy"
Czy Odra Opole ma szansę awansować do ekstraklasy w ciągu 4-5 najbliższych lat? Tak uważa Piotr Wach, kandydat na senatora z ramienia partii Nowoczesna.

05 września 2015 18:15

J. Grzegorzak i P. WachJego zdaniem, klub z tak bogatą historią i dużymi sukcesami powinien być bardziej znany na piłkarskiej mapie Polski. Kibicowanie Odrze miałoby wtedy wpłynąć na lepsze zintegrowanie społeczności lokalnej. Przypomnijmy, że aktualnie Odra gra na czwartym szczeblu rozgrywek w Polsce.

- Nie mam wątpliwości, że kolejne awanse wywołają efekt kuli śniegowej - przekonuje.

- Im bylibyśmy wyżej, im większego rozpędu nabierałaby Odra, tym więcej pojawiałoby się osób chętnych do sfinansowania sukcesu i uczestniczenia w nim. Pytanie, czy nie skorzystać na przykład z mikrowpłat. Świetny pomysł dla osób, które chciałyby się integrować z klubem. Być może dałoby się uzyskać jakieś dodatkowe wizyty, wejścia do loży vip i dostęp do trenerów czy zawodników - tłumaczy.

Podczas konferencji prasowej Wach odniósł się też do wczorajszej deklaracji Marcina Ociepy o starcie w wyborach do Senatu. Według Wacha, Polska jest zagrożona monopolem władzy PiS-u w kraju, a przewodniczący Rady Miasta Opola startuje z poparciem właśnie tej partii. - Prezydent ma korzenie w PiS, a wybory parlamentarne mogą dać PiS również władzę w Sejmie - zwraca uwagę.

- Senat może być w tej sytuacji jedynym miejscem zdolnym recenzować poczynania Jarosława Kaczyńskiego i jego partii. Jestem przekonany, że opolanie w sposób bardzo świadomy nie pozwolą, żeby pełnia władzy została skoncentrowana w rękach PiS - dodaje.

Posłuchaj wypowiedzi:

Witold Wośtak

Tagi: Nowoczesna, Piotr Wach, wybory parlamentarne 2015, Prawo i Sprawiedliwość, Marcin OciepaDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 05 września 2015 17:14

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 05 września 2015 19:19

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Akademia życia

Akademia życia

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu