Przejdź do treści


25 października wybierzemy naszych przedstawicieli w parlamencie. Przygotuj się do głosowania z Radiem Opole! Informujemy o najważniejszych sprawach w regionie i kraju, wyborczych inicjatywach, prezentujemy komentarze ekspertów, wyjaśniamy zawiłości ordynacji wyborczej.


Ociepa krytykuje Wacha za głosowania zgodnie z linią partii
Marcin Ociepa rozlicza Piotra Wacha, senatora Platofrmy Obywatelskiej, z głosowań i działalności w izbie wyższej parlamentu.

18 października 2015 16:30

Marcin OciepaPodczas dzisiejszej (18.10) konferencji prasowej kandydat na senatora z list Prawa i Sprawiedliwości wrócił do piątkowej debaty Radia Opole oraz TVP Opole. Ociepa zapytał Wacha między innymi o głosowanie w sprawie podniesienia podatków.

- Senator Wach podniósł w imieniu opolan rękę za podwyższeniem, a politycy PO obiecali ich obniżkę do 15 procent - przypomniał Ociepa.

- Ja nigdy nie podniosę ręki za podwyżką podatków. Wierzę w wolny rynek i koło zamachowe gospodarki w postaci przedsiębiorczych obywateli. Im więcej pieniędzy pozostawimy w kieszeniach naszych rodaków, im więcej pieniędzy zostanie w kieszeniach przedsiębiorców, tym osiągniemy szybszy rozwój gospodarczy a w Polsce będzie więcej miejsc pracy - zaznacza kandydat prawicy na senatora w okręgu 52.

Ociepa dodaje, że jest zwolennikiem wprowadzenia podatku dla zagranicznych sieci supermarketów, domaga się, by traktować te koncerny na równi z polskimi przedsiębiorcami.

Przewodniczący Rady Miasta Opola krytykuje też poparcie przez Wacha "zabrania" pieniędzy z Otwartych Funduszy Emerytalnych w celu uzdrowienia finansów publicznych.

- Osobiście uznaję to za działanie niegodne, bo mówimy o złamaniu umowy społecznej. Jeżeli państwo umawia się z obywatelami "wy nam wpłacacie pieniądze, a my je dalej inwestujemy, żebyście mieli emerytury", to ja nie umawiam się na to, żeby rząd zabrał pieniądze i nimi dysponował. Nie było żadnej reformy OFE - koalicjanci zabrali pieniądze, by poprawić sobie wskaźniki gospodarcze - ocenia.

Zdaniem Ociepy, senator Wach gra jedynie szyldem partyjnym, bo nie ma nic do zaoferowania. - To gwałt na demokracji, jeśli ktoś oklei słupy reklamowe swoimi plakatami, zamknie się w domu, a chce iść do parlamentu - przekonuje kandydat PiS.

Posłuchaj wypowiedzi:

Witold Wośtak

Tagi: Marcin Ociepa, Prawo i Sprawiedliwość, wybory parlamentarne 2015, Piotr Wach, podatki, Otwarty Fundusz EmerytalnyDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 18 października 2015 16:16

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 18 października 2015 16:25

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Agroradio

Agroradio

06:00 - 07:00Mamy weekend

Mamy weekend

07:00 - 10:00Bez ogródek

Bez ogródek

10:00 - 11:00Rodzice kontra dzieci

Rodzice kontra dzieci

11:00 - 13:00Opolskie da się lubić

Opolskie da się lubić

14:00 - 16:00Cały Nasz Sport

Cały Nasz Sport

16:00 - 20:00Twoja muzyka

Twoja muzyka

20:00 - 23:00Progresywna Zmiana Rocka

Progresywna Zmiana Rocka

23:00 - 01:00Pogoda Opole z serwisu