Przejdź do treści

Obieżyświat


W magazynie turystycznym "Obieżyświat" relacje opolan z podróży bardzo bliskich i dalekich. Ponadto informacje z życia szkolnych i oddziałowych kół PTTK oraz turystyczne vademecum, m.in. z zakresu zdobywania odznak regionalnych PTTK.

W każdą sobotę i niedzielę w programie "Mamy weekend" o godz. 8:20 zaprasza Barbara Tyslik. Napisz do autorki: barbara.tyslik@stara.radio.opole.pl.


Kluczbork zaprasza

Kluczbork zaprasza

11 października 2015 08:31
Maria Żurek, prezes Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, tym razem proponuje, by wędrówkę po Ziemi Kluczborskiej rozpocząć od urokliwego Parku Miejskiego. Tym bardziej, że w każdą środę o 10:00 spotykają się pasjonaci turystyki rowerowej.

więcej treści z artykułu: Kluczbork zaprasza

Święto Drzewa pod dębem Piastowskim

Święto Drzewa pod dębem Piastowskim

10 października 2015 08:30
W 1872 roku Juliusz Morton, gubernator stanu Nebraska, znawca i miłośnik przyrody, zaproponował wpisanie do kalendarza Święta Drzewa. Swoją decyzję argumentował tym, iż inne święta służą przypomnieniu, zaś Święto Drzewa wskazuje na przyszłość.

więcej treści z artykułu: Święto Drzewa pod dębem Piastowskim

Uroki Bieszczadów

Uroki Bieszczadów

03 października 2015 08:32
O turystyce rodzinnej z doktorem Kamilem Minknerem, wykładowcą Uniwersytetu Opolskiego. Politolog opowie o magicznych i urokliwych miejscach w Bieszczadach, które są nieczęsto odwiedzane przez turystów. Przeniesiemy się między innymi do rezerwatu przyrody nieożywionej „Zwięzło”, gdzie znajdują się Jeziorka Duszatyńskie.

więcej treści z artykułu: Uroki Bieszczadów

Patryka Szymańskiego relacja z Gruzji

Patryka Szymańskiego relacja z Gruzji

26 września 2015 08:35
W przededniu Światowego Dnia Turystyki odwiedzimy kraj położony w Azji, na Zakaukaziu, którego mieszkańcy z radością goszczą polskich turystów. To Gruzja. O atrakcjach turystycznych Gruzji – opolski podróżnik, Patryk Szymański.

więcej treści z artykułu: Patryka Szymańskiego relacja z Gruzji

Z wizytą u Jana Cybisa

Z wizytą u Jana Cybisa

19 września 2015 08:33
Jan Cybis, jeden z największych malarzy XX wieku, urodził właśnie na Ziemi Opolskiej. W Galerii Muzeum Śląska Opolskiego (przy ul. Ozimskiej 10) na stałej wystawie prac Jana Cybisa znajdują się również rzeczy osobiste artysty, np. kasety malarskie, pędzle, zdjęcia artysty, a nawet kuferek, z którym jako 10-letnie dziecko wyjeżdżał z Wróblina koło Głogówka do szkoły w Głogowie. Ponadto kilkaset szkiców, akwareli i prac na papierze.

więcej treści z artykułu: Z wizytą u Jana Cybisa

Ulice Opola - Szpitalna

Ulice Opola - Szpitalna

12 września 2015 08:32
Zainteresowanym poznaniem historii Opola proponujemy spacer po ulicy z ciekawą historią, dawną architekturą i nowymi obiektami, bardzo starannie wkomponowanymi w tę zabytkową zabudowę, ale niestety jakby zapomnianą i czekającą na swoje odkrycie. Zapraszamy na ulicę Szpitalną. Naszym radiowym przewodnikiem jest Urszula Zajączkowska, dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego.

więcej treści z artykułu: Ulice Opola - Szpitalna

Zamek w Niemodlinie otwary dla turystów!

Zamek w Niemodlinie otwary dla turystów!

29 sierpnia 2015 08:41
Mający ponad 700 lat Zamek Książęcy w Niemodlinie, który został wzniesiony przez rodzinę książęcą Bolesława I, jest już otwarty dla turystów. Taką decyzję podjął nowy właściciel zamku – Spółka Centrum z Łodzi.

więcej treści z artykułu: Zamek w Niemodlinie otwary dla turystów!

 Przez Nepal i Indie w drodze do samego siebie

Przez Nepal i Indie w drodze do samego siebie

24 sierpnia 2015 09:51
Relacje z samotnej,trwającej trzy miesiące podróży do Nepalu i Indii, były już przez Patryka Szymańskiego prezentowane w magazynie „Obieżyświat”. Dziś kilka refleksji, dlaczego raz jeszcze pragnie odwiedzić te kraje.

więcej treści z artykułu: Przez Nepal i Indie w drodze do samego siebie

Smaki herbaty

Smaki herbaty

24 sierpnia 2015 09:47
Odwiedzając domowe muzeum opolskiej podróżniczki, Alicji Paciorek, możemy nie tylko zobaczyć wspaniałe pamiątki, które przywozi z najodleglejszych zakątków naszego globu, ale także posłuchać fascynujących historii, na przykład związanych z piciem herbaty.

więcej treści z artykułu: Smaki herbaty

Neorenesans w architekturze Opola

Neorenesans w architekturze Opola

22 sierpnia 2015 08:35
Nie tylko wieża opolskiego ratusza czy gmach poczty były inspirowane stylem florenckiego renesansu. Również XIX wieczny budynek banku przy ul. Damrota nawiązuje formalnie do architektury renesansowej, będąc przykładem jednej z nielicznych zachowanych w Opolu budowli neorenesansowych.

więcej treści z artykułu: Neorenesans w architekturze Opola

Subskrybuj kategorię

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Opolska Rodzina

Opolska Rodzina

21:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu