Przejdź do treści

Młoda Strefa

 Młodzieżowa muzyka, pasje i prezentacja ponadprzeciętnych osób. Młoda Strefa to program dla ciekawych życia i świata. Wśród gości gimnazjaliści, licealiści, studenci i nie tylko. Nie wystarcza im szkolna ława i podręcznik lub codzienna praca. Smakują aktorstwa, tańczą, śpiewają a nawet... zgłębiają tajemnice wszechświata.

W programie jest też czas na rozmowę z ekspertem - a tematyka dyskusji różnorodna: od trudności w uczeniu się, po sprawy związane z anoreksją czy przestępczością młodych.

Audycję współprowadzą słuchacze, którzy mogą zadawać pytania, m.in. na adres: strefa@stara.radio.opole.pl.

W każdą sobotę od godz. 13:10 do 14:00 zapraszają
Katarzyna Zawadzka i Piotr Wrona.Przemierzyli Himalaje na motorze

Przemierzyli Himalaje na motorze

22 sierpnia 2015 16:38
Odwiedzili tybetańskie monastyry. Podróżowali drogą położoną na wysokości 5300 m n. p. m. Poznawali kulturę lokalnych społeczności. Trasę ponad 2400 kilometrów w Himalajach pokonali na wypożyczonym motorze. Taki pomysł na spędzenie wakacji mieli Ida Kołodziejczyk i Cezary Rychlicki. Wrażeniami z wyprawy nasi goście podzielili się w programie Młoda Strefa.

więcej treści z artykułu: Przemierzyli Himalaje na motorze

Promują ideę zrównoważonego rozwoju

Promują ideę zrównoważonego rozwoju

14 marca 2015 15:55
Prowadzą badania wśród swoich kolegów i poznają ich przyzwyczajenia. Wszystko po to, aby w przyszłości żyło się łatwiej i przyjemniej. Znają wpływ technologii na życie człowieka i zależy im, aby zachować równowagę między nowoczesnością a ekologią. Gośćmi programu były Dorota Foryś i Ewa Hadyk z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego.

więcej treści z artykułu: Promują ideę zrównoważonego rozwoju

O biologicznym odkryciu i serwise "Wolne Lektury"

O biologicznym odkryciu i serwise "Wolne Lektury"

04 marca 2015 20:06
Rozmawialiśmy o innowacyjnej metodzie wykorzystania komórek macierzystych i origami do tworzenia bioimplantów. Opracowały ją Dominika Bakalarz, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego z Opola i Joanna Jurek z Piotrkowa Trybunalskiego. Naszym gościem była także Aleksandra Orłowska z II LO w Opolu, która mówiła o serwisie wolnelektury.pl Nasza rozmówczyni bierze udział w Wielkim Turnieju Edukacji Medialnej.

więcej treści z artykułu: O biologicznym odkryciu i serwise "Wolne Lektury"

Pajujo i energetyczne reggae

Pajujo i energetyczne reggae

31 stycznia 2015 15:39
Nie brakuje im żywiołowości na scenie, potrafią rozkołysać publiczność i przekazać jej dobrą energię. Zespół PAJUJO był gościem programu Młoda Srefa. Grupę tworzą młodzi ludzie z Opolszczyzny. W 2005 roku udało im się wydać pierwszy krążek. Niedawno zespół nagrał trzecią płytę pt. „Bieguny". Promuje ją piosenka "Nie zatrzymasz miłości", w której gościnnie wystąpił Kamil Bednarek. Dodajmy, że na moment nasze studio odwiedzili także goście z Uniwersytetu Opolskiego, aby zaprosić maturzystów na warsztaty matematyczne.

więcej treści z artykułu: Pajujo i energetyczne reggae

Rady przed studniówką

Rady przed studniówką

18 stycznia 2015 13:48
W Młodej Strefie gościliśmy stylistkę Aleksandrę Czykietę oraz dietetyczkę Magdalenę Kultys.

więcej treści z artykułu: Rady przed studniówką

Czy harcerstwo się zmienia?

Czy harcerstwo się zmienia?

10 stycznia 2015 15:57
Jak młodzież odbiera wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego albo podporucznika AK Jana "Bonawentury" Romockiego? Czy wiersze stworzone w czasie II wojny światowej mogą być dziś głosem młodego pokolenia? Między innymi o tym rozmawialiśmy z naszymi gośćmi z opolskiego hufca Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Zaprosiliśmy także na „Wieczór Poezji Szaro-Szeregowej", który już 12 stycznia zaplanowano w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

więcej treści z artykułu: Czy harcerstwo się zmienia?

Przygotowania do Wielkiego Finału

Przygotowania do Wielkiego Finału

03 stycznia 2015 14:19
Rozmawialiśmy o zbliżającym się 23. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Naszymi gośćmi byli wolontariusze ze sztabów w Opolu i Praszce.

więcej treści z artykułu: Przygotowania do Wielkiego Finału

Młodzież przygotowuje się do wigilii

Młodzież przygotowuje się do wigilii

20 grudnia 2014 14:25
Wspólnie dbają o finanse, prowadząc kilkuosobowe mieszkanie. Obowiązują ich takie zasady, jak w każdej rodzinie. Zastanawiają się nad wspólnymi zakupami i podziałem obowiązków. Mają czas na naukę i swoje pasje. Gośćmi programu Młoda Strefa była młodzież z opolskiego domu dziecka.

więcej treści z artykułu: Młodzież przygotowuje się do wigilii

O nauce, kulturze i lalkach

O nauce, kulturze i lalkach

18 grudnia 2014 16:28
Mówiliśmy o Dniach Nauki i Kultury oraz akcji dobroczynnej, którą organizuje opolska młodzież. Gośćmi pierwszej części programu byli młodzi naukowcy z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Opolu wraz z nauczycielem Grzegorzem Bortnikiem. Rozmawialiśmy także o lalkach, które pod okiem Patrycji Mackiel, Natalii Mazur i Angeli Derewieńczuk wykonują podopieczni opolskich świetlic. Powstają w ten sposób oryginalne zabawki, które trafiają do dzieci w Indiach.

więcej treści z artykułu: O nauce, kulturze i lalkach

Świat według Małgorzaty Szumskiej

Świat według Małgorzaty Szumskiej

23 listopada 2014 15:54
Tworzenie teatru lalek na Filipinach, latanie na trapezie w Nowym Jorku czy skoki na bungee w Chinach – to tylko niektóre z rozrywek Małgorzaty Szumskiej. Nasza rozmówczyni jest zakochana w życiu, które traktuje jak plac zabaw. Choć ma dopiero 26 lat wygrała już kilka festiwali podróżniczych i napisała książkę. Jest także aktorką, instruktorką jogi i pole dance, life coach i przewodniczką turystyczną. Brzmi niewiarygodnie? Przekonajcie się sami!

więcej treści z artykułu: Świat według Małgorzaty Szumskiej

Subskrybuj kategorię

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Opolska Rodzina

Opolska Rodzina

21:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu