Trzecia debata wyborcza Radia Opole i TVP Opole

Do udziału w debacie zostali zaproszeni: Łukasz Denys - komitet Obywatele RP, Franciszek Dezor - komitet Franciszka Dezora, Adam Kępiński - Komitet 15 złotych za godzinę, świeckie państwo i ZUS maksymalnie 30 procent, Jan Krzesiński - Polskie Stronnictwo Ludowe, Róża Malik - Mniejszość Niemiecka, Marcin Ociepa - Prawo i Sprawiedliwość, Piotr Wach - Platforma Obywatelska oraz Piotr Jakub Wach - Nowoczesna Ryszarda Petru.

Trzecia debata senacka, podobnie jak poprzednie, składała się z trzech części: regionalnej, ogólnopolskiej i konfrontacyjnej, w której pytania zadawali sami kandydaci.

Zobacz galerię zdjęć z trzeciej debaty senackiej

Dla Opola i okolic problemem numer jeden jest kolejna przeprawa przez Odrę. Temat podzielił opolan. Mieszkańcy Pasieki nie chcą trasy średnicowej, z kolei mieszkańcy Zaodrza popierają średnicówkę. Marek Świercz i Katarzyna Oborska-Marciniak pytali kandydatów, jakie jest ich zdanie i kogo popierają w tym sporze?

Ogólnopolskie tematy omawiane podczas debaty, to przede wszystkim ustawa o uzgadnianiu płci, in vitro, nauczanie religii w szkole, całkowity zakaz aborcji i obraza uczuć religijnych. Kandydaci z okręgu 52 odnieśli się do postawionych problemów, mówili też, jak będą głosowali, kiedy powyższe kwestie trafią do senatu pod głosowanie.

W trzeciej części kandydaci zadawali sobie pytania o dokonania, ale także domagali się od swoich konkurentów doprecyzowania swego zdania w kwestiach nauki religii w szkole, obniżenia składki ZUS i wieku emerytalnego.

Posłuchaj trzeciej debaty senackiej:

Wydrukowano dn.: 2019-12-11 03:23:10