Pieniądze na OKT zapewnione. Jest umowa z ministerstwem

Opolskie Konfrontacje Teatralne będą realizowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Umowę w tej sprawie podpisano w środę (14.10) w Warszawie.

Podpisanie umowy między ministerstwem a urzędem marszałkowskimOKT w 2016 roku będą dopełnieniem konkursu "Klasyka Żywa", w którym teatry z całej Polski ubiegały się o pieniądze na realizację przedstawień opartych na uznanych dziełach literatury polskiej. Finanse na ten cel przyznawane były przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Rada artystyczna powołana przez ministerstwo zaprosi do udziału opolskich konfrontacjach najlepsze spektakle dofinansowane w ramach konkursu "Klasyka Żywa". Przedstawienia wiosną zostaną pokazane w Opolu, a jury wyłoni najlepszy, który otrzyma nagrodę im. Wojciecha Bogusławskiego.

Ministerstwo przekaże w 2016 roku 600 tys. złotych na organizację konfrontacji. W 2017 roku będzie to kwota 2 milionów 100 tysięcy złotych. Co roku Urząd Marszałkowski dołoży do budżetu OKT 250 tysięcy złotych. W organizację konfrontacji ma włączyć się także Opolski Teatr Lalki i Aktora.

O planach związanych z organizacją OKT jeszcze przed podpisaniem umowy z ministerstwem mówiliśmy w artykule: Opolskie Konfrontacje Teatralne w nowej odsłonie.

 

 Katarzyna Zawadzka

Wydrukowano dn.: 2017-11-25 04:48:56