Kupskie Echo świętuje 20-lecie

Na XXII Regionalnym Przeglądzie Pieśni im. Prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie" w Łubnianach zdobyli I Nagrodę, a na XV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Brzeskie Kolędowanie" II Nagrodę. Dla zespołu Kupskie Echo ten rok jest wyjątkowy także dlatego, że obchodzi 20-lecie powstania. Z tej okazji w najbliższą niedzielę (18.10) w sali świetlicy wiejskiej na Rynku w Kup o godz. 16:00 odbędzie się specjalny urodzinowy koncert, podczas którego wystąpi także gościnne zespół Cztery Żywioły. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Na początku grupa występowała pod nazwą "Wesołe Mamulki". Kierownikiem artystycznym zespołu jest dyrygentka i manager kultury Agnieszka Ślusarczyk, a akompaniatorem Przemysław Ślusarczyk – dyrygent, kompozytor, manager kultury.  Działalność grupy finansuje Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Kupskie Echo występuje przede wszystkim w swojej rodzinnej miejscowości podczas wielu imprez i uroczystości kościelnych, koncertuje na różnego rodzaju wydarzeniach w regionie, a także za granicą, m.in. w Niemczech i na Ukrainie. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Najważniejsze z nich to:

Więcej o zespole można przeczytać na jego oficjalnej stronie tu: Kupskie Echo. Radio Opole jubileusz 20-lecia zespołu Kupskie Echo objęło patronatem medialnym.

Oprac. Agnieszka Lubczańska
agnieszka.lubczanska@stara.radio.opole.pl

Wydrukowano dn.: 2020-07-04 10:36:30