Most w Śliwicach już przejezdny. Koniec uciążliwych objazdów

Przejezdny jest most w Śliwicach w gminie Otmuchów, choć oficjalne jego otwarcie po remoncie zaplanowano na dziś (15.10) na godz. 12.00. Będzie to jednak formalność, ponieważ kierowcy już skracają sobie drogę i skończyły się uciążliwe objazdy. Była to największa i najtrudniejsza w tym roku drogowa inwestycja w powiecie nyskim. Remont kosztował 3,5 mln zł i nie obyło się bez niespodzianek.

Prace remontowe najpierw miały się zakończyć w sierpniu, potem we wrześniu. Były kłopoty z uzyskaniem pozwolenia wodno-prawnego, potem okazało się, że  konstrukcja mostu jest bardziej skorodowana, niż wstępnie zakładano. Przez 5 miesięcy kierowcy ciężarówek musieli jeździć 20-km objazdem, samochody osobowe korzystały z krótszego - kanałem ulgi.

Most w Ślwicach jest zabytkiem technicznym z początku XX wieku, teraz został poszerzony, ma nowy pomost, stylowe oświetlenie, cały obiekt jest także podświetlony. To ukłon w stronę turystów, bowiem trasa tej schetynówki prowadzi w kierunku granicy państwa. Powstały też dwie drogi dojazdowe wartości pół mln zł od Śliwic do Meszna i z Piotrowic do Kałkowa.

Dorota Kłonowska

Wydrukowano dn.: 2019-07-16 04:51:00