Złota opolska Ewa i jej trenerka w Los Angeles!

Ogromny sukces odniosła opolska pływaczka podczas XIV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles.

Elżbieta Kasprzyk z Kędzierzyna Koźla wywalczyła złoty medal na 50 metrów stylem dowolnym. Opolanka z czasem 42,17 sek. pokonała zawodniczkę z Chin i Wielkiej Brytanii. W eliminacjach nasza zawodniczka uzyskała najlepszy czas w swojej grupie eliminacyjnej 44,70 sek.

Elżbieta Kasprzyk i jej trenerka Ewa Hałambiec Złote medalistki Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles 29.07.2015Ela Kasprzyk trenuje od 15 lat pod okiem Ewa Hałambiec, która jest również trenerem naszej reprezentacji pływackiej w Los Angeles. Na co dzień Ewa Hałambiec jest nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu.

Opolska trenerka nie kryła dzisiaj łez wzruszenia i podkreślała jak sport zmienił Elżbietę Kasprzyk. - Gdy Elżbieta miała siedem lat była skryta i zamknięta w sobie. Teraz potrafi stawiać czoła światu. Ale sukces nie przychodzi sam. Ela bardzo ciężko trenuje i dzisiaj możemy cieszyć się ze słota. Olimpiady Specjalne zmieniają ludzi -  podkreśla przebywająca w Los Angeles Ewa Hałambiec.

Dziś (29.07) wieczorem czasu miejscowego do boju ruszą opolskie piłkarki nożne, stanowiące podstawową część reprezentacji w rozgrywkach drużyn 7-osobowych. W 10-osobowej kadrze jest 8 opolanek. Polski grają w grupie drugiej z Kostaryką i Szwecją. Nasze rywalki zagrały już między sobą. Kostarykanki pokonały Szwedki 3:0 zatem dziś trudne zadanie przed naszą reprezentacją.

Donat Przybylski

Wydrukowano dn.: 2020-08-15 05:59:49