Po sportowej sobocie

Nie była to szczególnie udana sportowa sobota dla opolskich zespołów ligowych. Niezbyt fortunnie zakończyli rozgrywki drugoligowi piłkarze. Na własnych parkietach nie spisali się także piłkarze ręczni i siatkarze.

Jarota Jarocin - MKS Kluczbork  Fot. Marcin SzecelPiłkarze MKS-u Kluczbork zremisowali z Chojniczanką Chojnice 0:0, a Ruch Zdzieszowice uległ MKS-owi Oława 1:2 w ostatniej jesiennej serii zmagań drugoligowców. MKS jest siódmy, Ruch niestety przedostatni w tabeli.

Z zespołów pierwszoligowych wygrała tylko opolska Gwardia. Ale nie bez trudu. Nasi szczypiorniści pokonali w Świdnicy ŚKPR 29:28. Śląskowi Wrocław nie sprostała ASPR Zawadzkie, ulegając 20:33. W II lidze piłkarzy ręcznych w meczu na szczycie Olimp Grodków przegrał w Zielonej Górze z AZS-em 32:33. Wygrały za to drugoligowe piłkarki ręczne Otmętu Krapkowice, pokonując w Michałkowicach Start 20:17.

Niestety, kolejnej porażki doznali pierwszoligowi siatkarze Stali Nysa, którzy u siebie ulegli Jadarowi Siedlce 1:3. Nadal cieszy postawa koszykarzy drugoligowej Pogoni Prudnik, którzy wygrali 7 spotkanie z rzędu tym razem z WKK Wrocław 99:76.

W półfinałowych meczach tenisowego turnieju Hart Open w Zawadzie pod Opolem Chorwatka Vrlijc pokonała białorusinkę Pekhovą, a Czeszka Karolina Pliskova Polkę Paulę Kanię. Zwyciężczynie zagrają w niedzielnym finale. Turniej deblowy wygrały siostry Pliskove z Czech.

 

Donat Przybylski (oprac. WK)

Wydrukowano dn.: 2019-08-18 10:00:04