Przejdź do treści

Progresywna Zmiana Rocka

W każdą sobotę od godz. 23:05 do 1:00 zaprasza Adam Wołek. Napisz do autora adam.wolek@stara.radio.opole.pl.
Progresywna Zmiana Rocka się...zmienia.
Rockowo pożegnaliśmy wakacje. Nieco skandalizująco było, gdyż gościem był w ostatnim programie był Maciej Nowak, który napisał książkę "Ten Gitarowy Huk - historia zespołu TSA". Niewielu ja dotychczas przeczytało, a już jest wokół niej szum. Szum niezdrowy i niepotrzebny, niestety. Ktoś, komuś coś zarzuca... niepotrzebnie. Wojna podjazdowa trwa, a przypominamy, że Maciej napisał tę książkę na podstawie nagrań z zespołem! Na podstawie audycji "Trzy dekady rock'n'rolla", za którą został zresztą wyróżniony.

29 sierpnia 2011 15:28

Nie naszym zadaniem jest jednak odgrywanie roli adwokatów. Skupmy się na muzyce...
Od tego tygodnia z dawką rocka progresywnego na antenie Radia Opole będziemy spotykać sie w czwartkowe wieczory. Program zmienia także formułę, a to dlatego, że będzie godzinę krótszy. Nie opuszcza jednak nas cykl "Adamów Longplay". Cały czas czekamy na propozycje płyt wszechczasów od Was. Jaką płytę chcielibyście usłyszeć w całości. Od razu zaznaczamy, że nie musi to być płyta klasyczna, byle była zapierająca dech w piersiach i dla Was ważna. Mamy już pewne typy: Dream Theater "Awake", Marillion "Brave", czy Pink Floyd "The Wall". Czekamy na ciekawe propozycje z Waszej strony.
Kolejną pozycją, na którą czekamy z utęsknieniem to kolejna płyta krakowskiego Millenium. Krakowianie przyzwyczaili słuchacza do długich, koncepcyjnych, ale nie nudnych płyt. O tym, ze to pożegnanie Łukasza Galla jako wokalisty w tym zespole pisałem gdzieś wcześniej. Natomiast kolejne fakty wypływają od lidera grupy Ryszarda Kramarskiego. Album -jak zapowiedział - Kramarski składać się z dwóch płyt. Dzieło nabyć można od wczesnej jesieni. Czekamy.

http://www.youtube.com/watch?v=Cl65TqlJkag&feature=share

 

    W październiku, skoro już o jesieni mowa będziemy mieli przyjemność posłuchania nowego dzieła Lunatic Soul. "Impressions" ma być albumem całkowicie instrumentalnym, ale z tajemniczymi wokalami w tle... Poprzednie dwie płyty Lunatic Soul zrobiły zamieszanie na rynku muzycznym. Mariusz Duda czego się nie dotknie zamienia w złoto. Miejmy nadzieję, że "Impresje" będą równie porywające.

 

Płyta Lunatic Soul z 2008:  http://www.youtube.com/watch?v=0MX7qhOAjHw

Płyta Lunatic Soul z 2010:  http://www.youtube.com/watch?v=7ie6KY6Js1s&feature=fvst

 

Zapraszamy do słuchania i uczestniczenia w audycji poprzez Facebook:

http://www.facebook.com/group.php?gid=113698075332834

 

Adam Wołek/Adam LeszczyńskiDrukuj , Pobierz jako plik PDF , Powrót

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 29 sierpnia 2011 15:28

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 29 sierpnia 2011 15:29

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Tak było naprawdę

Tak było naprawdę

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu