Przejdź do treści

Progresywna Zmiana Rocka

W każdą sobotę od godz. 23:05 do 1:00 zaprasza Adam Wołek. Napisz do autora adam.wolek@stara.radio.opole.pl.
A nuty płyną.....Ten rok jest piękny dla słuchaczy
To naprawdę piękny rok... muzyki, którą możemy się cieszyć znowu jest dużo. Sięgamy po klasyków gatunku, a premier także nam nie poskąpiono. "Na dniach" do sklepów marszowym krokiem wkroczy nowy album Pink Floyd i to jest wiadomość roku. O tym jednak pisałem wcześniej.

05 listopada 2014 12:32

Lunatic Soul - Walking on a Flashlight Beam

Na rynku jest już dostępna nowa płyta Lunatic Soul, która okazała się - moim skromnym zdaniem - petardą, która rozerwała na strzępy. Między bajki należy włożyć dorabianą do zespołu Mariusza Dudy ideologię tryptyku. To czwarta bowiem płyta "lunatycznych". Po impresjach przyszedł czas na sięgnięcie w czeluście muzyki i wysmakowane wybranie oraz zgranie poszczególnych elementów. Mariusz i spółka zrobili to genialnie.

Lunatic Soul - Cold

Polska płyta roku w naszym kręgu???? Oj, nie tak prędko.

Tune - IdentityNieliczni szczęśliwcy (w tym ja) mieli okazję wysłuchać świeżynki z obozu Tune. "Identity" jest przykuwająca od pierwszej do ostatniej minuty. Neurotyczna i energetyczna muzyka po chwili zmienia się w kojące dźwięki by ponownie zaatakować ze zdwojoną siłą. Nie brak tu emocji, złości i delikatności. W każdym razie "prawdziwi fani rocka progresywnego" będą mieli twardy orzech do zgryzienia, bo ta płyta wymyka się klasyfikacjom i szufladkom. BRAWO TUNE!!! Takiego albumu oczekiwałem. "Lucid Moments" pokazał, że macie potencjał, druga płyta udowadnia, że choć trochę go wykorzystaliście, trzecia musi być przełomem. Pomysł na siebie, muzyka połączona ze skromnością łodzian będzie ich drogą po sukces. Pewny jestem tego.

Tune - Change

XpressivE  - The headKolejna grupa, która zrobiła na mnie wrażenie to XpressivE. Długo by o nich pisać. Mam im za złe, że na jakiś czas odstawiłem wszystkie płyty, a przyssałem się do "The head" jak pijawka. Jeden z moich cichych faworytów. Płyta zrobiona z głową, pomyślana i przemyślana z nastawieniem na odbiorcę. Nie ma niepotrzebnych połamańców, a znajdziemy to co powoduje szybsze bicie serca. Podoba mi się zestawienie polskich i angielskich tekstów. Szukajcie tego albumu.

XpressivE - Bunt

Millenium - In search of perfect melodyTeraz wskakujemy na A4 i z Opola pędzimy do Krakowa. Millenium to moja muzyczna miłość i każdą ich płytę biorę w ciemno. Dlatego do Grodu Kraka udałem się w poszukiwaniu perfekcyjnej melodii.... "In search of perfect melody", bo taki tytuł nosi najnowsze dziecko Ryszarda Kramarskiego i spółki to piękny, otwarty na świat i udowadniający ich wysoką formę album. Świetny Łukasz Gall, od głosu którego nie sposób oderwać uwagi...

Millenium - Girl from a glass sphere

Ko następny? O tym niebawem.

  Adam Wołek

Tagi: prog - rock, Progresywna Zmiana RockaDrukuj , Pobierz jako plik PDF , Powrót

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 05 listopada 2014 12:32

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 05 listopada 2014 12:38

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Tak było naprawdę

Tak było naprawdę

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu