Przejdź do treści

Studio Reportażu:

Studio Reportażu

Proste pytania przynoszą często zaskakująco bogate odpowiedzi. Ponad dziesięć lat temu nasze reporterki, Danuta Starzec i Ewelina Rusin-Różycka, zaczęły się zastanawiać, dlaczego ludzie bezinteresownie pomagają, czy trudno jest poprosić kogoś o pomoc? Powstał reportaż "A wszystko z miłości", w którym postawione wcześniej pytania, znalazły ważną i piękną odpowiedź.

W podobnej tonacji i klimacie, dwa lata wcześniej, powstała praca gospodarza tej audycji "Misja nadziei". To nagranie powstało w rodzinnym domu zastępczym w Brzegu - Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom "Misja Nadziei". Reportaż ten, to chwilami wstrząsająca opowieść o dzieciach, które dopiero w tej rodzinie znalazły prawdziwą miłość, a to, co i jak powiedzieli Danuta i Andrzej Alberscy, na długo pozostaje w pamięci słuchaczy.

W drugiej godzinie przeznaczonej dla miłośników reportażu, a zatem już po 23.00, sięgniemy do wspomnień sybiraka, Henryka Kosidły, który stał się bohaterem audycji Aleksandry Czyżniewskiej "Polskie losy" (premiera piętnaście lat temu). Przypomnimy sobie zatem opowieść o pobycie w Kazachstanie, dokąd jego rodzinę zesłano, o pracy tam, o drodze do wojska polskiego, o szlaku bojowym, o losie rodziny i innych ludzi. Także o tym, że chcąc walczyć o Polskę, nie miał wpływu na to w jakiej armii się znalazł: Andersa czy Berlinga. Tak samo, jak Polacy nie mieli wpływu na to, jak ich losami rozporządzono w Jałcie.

Zaprasza do słuchania między godz. 22:05 a 24:00 - Marian Staszyński. Wizytówka audycji i możliwość odsłuchania niektórych reportaży tu: STUDIO REPORTAŻU


 


 

 

 

       

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Opolska Rodzina

Opolska Rodzina

21:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu