Przejdź do treści

Bez ogródek:

Bez ogródek

Na Opolszczyźnie systematycznie przybywa inwestycji. Ostatnio w Ujeździe ulokowała się firma motoryzacyjna. Na przypływ kapitału liczy teraz burmistrz Lewina Brzeskiego, bo w jego gminie wyznaczono właśnie specjalną strefę.

W programie porozmawiamy także o zmianach, które czekają nasze szpitale. Z jednej bowiem strony muszą dostosować się do unijnych standardów, z drugiej do trudnej sytuacji demograficznej.

Sporo wątpliwości budzi wciąż realizacja tzw. ustawy śmieciowej, gminy są coraz bardziej niezadowolone z niektórych przepisów, kiepsko również wypada wielkość odzysku surowców wtórnych.

[Audycja Beaty Granatowskiej nadawana jest w wersji regionalnej na innych niż dla Opola częstotliwościach (zobacz: CZĘSTOTLIWOŚCI) oraz w internecie tu: RADIO OPOLE]

Spór o budowę przepraw mostowych w Opolu nabiera temperatury. Na najbliższą sobotę zwolennicy trasy średnicowej zapowiadają blokadę mostu na ul. Piastowskiej. Miasto ogłosiło też treść pytań, które zada mieszkańcom Opola w ramach konsultacji w tej sprawie. Czy zamiast docenić głos mieszkańców, nie doprowadzono do ich skłócenia?

Porozmawiamy również o kolejnym raporcie zapowiadającym dramatyczne kurczenie się liczby mieszkańców stolicy regionu.

Gośćmi audycji będą: Marek Kawa (PiS), Witold Zembaczyński (KRAW), Piotr Mielec (SLD) oraz Krzysztof Drynda (RdO). [Audycja Ireneusza Prochery nadawana jest w wersji dla Opola na 101,2 FM oraz w internecie tu: RADIO OPOLE]

Informacje o pozostałych audycjach w zakładce PROGRAM.

       

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Agroradio

Agroradio

06:00 - 07:00Mamy weekend

Mamy weekend

07:00 - 10:00Bez ogródek

Bez ogródek

10:00 - 11:00Rodzice kontra dzieci

Rodzice kontra dzieci

11:00 - 13:00Opolskie da się lubić

Opolskie da się lubić

14:00 - 16:00Cały Nasz Sport

Cały Nasz Sport

16:00 - 20:00Twoja muzyka

Twoja muzyka

20:00 - 23:00Progresywna Zmiana Rocka

Progresywna Zmiana Rocka

23:00 - 01:00Pogoda Opole z serwisu