Przejdź do treści

Dni Otwarte w Radiu Opole - zobacz zdjęcia i film
W opolskiej rozgłośni przez 2 dni (17-18.11) można zobaczyć pracę radiowców "od kuchni". Sławomir Krzewiński, dyrektor do spraw technicznych Radia Opole, podkreśla, że podczas Dni Otwartych można zajrzeć do takich miejsc, do których prawa wstępu nie mają nawet wszyscy pracownicy. – Oprócz tego można zobaczyć praktycznie wszystkie studia nagraniowe i "reżyserki", dowiedzieć się, jak montowany jest dźwięk i co można z nim zrobić – wyjaśnia.

17 listopada 2012 09:48

 Pierwszym przystankiem było legendarne Studio M. Tam odwiedzający mogli przyjrzeć się, jak wygląda nagranie na przykład kwartetu smyczkowego z chórem:

Tysiące metrów taśm radiowych oraz płyt CD - zbiory gromadzone od 60 lat zrobiły spore wrażenie na odwiedzających Radio Opole. Po fonotece gości oprowadzała Halina Żak, specjalista ds. zasobów dźwiękowych, a był tam także redaktor Donat Przybylski:

Do newsroomu, czyli redakcji informacji, naszych gości przyprowadził redaktor Wiesław Kolbusz, witał ich wydawca tygodnia Marek Świercz, a o montowaniu dzienników opowiadał edytor wiadomości Krzysztof Rapp:

Jedną z grup słuchaczy oprowadzał redaktor Ireneusz Prochera, a w Studiu D nagrywał realizator dźwięku Arkadiusz Czyżewski:

Jedną z atrakcji była wizyta w studiu, z którego nadawany jest program na żywo. Nasi kolejni goście dotarli na miejsce chwilę przed prezentacją wiadomości. O tym, co działo się na miejscu, opowiadali redaktor Janusz Maćkowiak oraz Sławomir Krzewiński, szef działu technicznego:

Kolejny punkt wędrówki po rozgłośni to "reżyserka", do której naszych zwiedzających zaprowadził redaktor Donat Przybylski. Była okazja, by zobaczyć na własne oczy, jak swój program na żywo prowadzi redaktor Tomasz Zacharewicz.

Nasi młodsi goście mogli zasiąść przed konsoletą i spróbować swoich sił. O możliwościach Studia A opowiadał im Tomasz Turba z działu technicznego:

Trzy mobilne studia Radia Opole, czyli redakcja na czterech kółkach - to ostatni punkt w programie zwiedzania. Na koniec goście zeszli na parking rozgłośni, by tam posłuchać opowieści Józefa Środy i Pawła Oliwy, naszych realizatorów technicznych:

Odwiedziny w Radiu Opole są oczywiście darmowe, a nasi goście na koniec wizyty otrzymują prezenty.

Zobacz, jak Arkadiusz Czyżewski zdradza tajniki swojej pracy:

Dowiedz się, jak "60 lat minęło".
Poznaj "60 lat z muzyką".

Adam Wołek/Katarzyna Zawadzka/Liliana Trelowska/Piotr Wrona (oprac. BO)

Tagi: Dni Otwarte, Radio Opole, Studio M, Krzewiński, Opole, rozgłośnia, CzyżewskiDni Otwarte w Radiu Opola - sobota 17.11.12

Fot. Małgorzata Lis-Skupińska

Drukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a: Barbara Olińska

Data publikacji: 17 listopada 2012 09:48

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 28 listopada 2012 10:51

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Tak było naprawdę

Tak było naprawdę

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu