Przejdź do treści

Dni Otwarte w Radiu Opole - dzień drugi - zdjęcia i filmy
W opolskiej rozgłośni przez dwa dni (17-18.11) można było zobaczyć pracę radiowców "od kuchni". Odwiedzaliśmy studia nagraniowe i reżyserki, podglądaliśmy pracę reporterów i archiwum – z tysiącami metrów taśm radiowych i płytami CD, zbiorami gromadzonymi od 60 lat. Podczas Dni Otwartych Radia Opole można było nie tylko zobaczyć, jak montuje się nagrania, ale też wziąć udział w programie, czy wspomóc dziennikarzy w prezentowaniu informacji.

18 listopada 2012 10:43

Tajniki opolskiej rozgłośni przybliżał m.in. Sławomir Krzewiński, dyrektor działu technicznego. – To był pracowity, ale bardzo udany weekend ­– zapewnia:

Jeszcze kilka lat temu magnetofon reporterski ważył nawet 7 kilogramów, dziś zaledwie kilkadziesiąt gramów. Dźwięk był nagrywany na taśmę, a nie tak jak dziś na twardy dysk. Niektórzy mówią jednak, że mimo niedogodności, urządzenia sprzed lat miały w sobie magię i niezawodność. Podczas Dni Otwartych Radia Opole mogli Państwo zobaczyć historyczne sprzęty naszej rozgłośni:

O specjalnym programie, w którym przechowujemy materiały radiowe opowiadał reporter Adam Wołek:

Efekt naszych programów związany jest również z tym, że dziennikarze odwiedzają miejscowości, w których Państwo mieszkają. Transmisje z tych miejsc nie byłyby możliwe bez wozów satelitarnych. Mówił o nich, ale też je prezentował m.in. Jarosław Niedbalec z Działu Technicznego:

Odważni – np. członkowie kółka dziennikarskiego ze szkoły podstawowej w Ozimku – mogli spróbować swoich sił przed mikrofonem. A jaka atmosfera panowała w studiu? Posłuchajmy:

Można było zobaczyć, jak montuje się dźwięk:

Newsroom – czyli miejsce, w którym tworzone są wiadomości – wzbudził największe zainteresowanie uczestników wycieczki, jaką oprowadzał po Radiu Opole nasz reporter Adam Wołek. Część naszych gości wygląd i zorganizowanie redakcji wiadomości zaskoczyło. Czy pozytywnie?

Niektórzy słuchacze odwiedzają nas już po raz kolejny:

O radiowych skarbach opowiadała Ewa Żołędziewska z działu archiwizacji dźwięku:

Wspólnie ze słuchaczami zajrzeliśmy m.in. do legendarnego muzycznego Studia M, fonoteki, odwiedziliśmy studia nagraniowe i Newsroom, ale też miejsca, do których wstępu nie mają nawet wszyscy pracownicy naszej rozgłośni...

Zobacz, jak Arkadiusz Czyżewski prezentował wpadki naszych dziennikarzy:

 A tak Arkadiusz Czyżewski "ciął" wiadomości nagrane przez naszych słuchaczy:

 

 Zobacz, co działo się w sobotę w Radiu Opole.

Dowiedz się, jak "60 lat minęło".
Poznaj "60 lat z muzyką".


Piotr Wrona, Mariusz Jarzombek (oprac. WK)


Dni Otwarte Radia Opole potrwają do godz. 17:00.

Tagi: Dni Otwarte, Radio Opole, Studio M, Opole, Czyżewski, Wołek, Niedbalec, Krzewiński, ŻołędziewskaDni Otwarte w Radiu Opole - niedziela 18.11.12

Fot. Małgorzata Lis-Skupińska

Drukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 18 listopada 2012 10:43

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 28 listopada 2012 10:54

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Tak było naprawdę

Tak było naprawdę

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu