Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Konkurs fotograficzny z historią w tle

Konkurs fotograficzny z historią w tle

14 października 2015 16:23
Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Opolskie parki krajobrazowe z historią w tle". Celem tegorocznej edycji jest pokazanie w fotografii wartości historycznych i kulturowych oraz walorów krajobrazowych tych miejsc. Przypomnijmy: w województwie opolskim mamy trzy takie parki - Park Krajobrazowy Góra Św. Anny, Park Krajobrazowy Góry Opawskie oraz Stobrawski Park Krajobrazowy. To dobra okazja, by wybrać się tam na spacer z aparatem. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Prace można przesyłać do 23 października.

więcej treści z artykułu: Konkurs fotograficzny z historią w tle

Miss Polski Opolszczyzny 2016 - przyjdź na casting, zostań miss

Miss Polski Opolszczyzny 2016 - przyjdź na casting, zostań miss

14 października 2015 12:40
Ruszyły zapisy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu Miss Polski Opolszczyzny i Miss Polski Nastolatek Opolszczyzny. Propozycja adresowana jest do wszystkich pięknych bezdzietnych panien, zamieszkałych w województwie opolskim. Do pierwszego z konkursów mogą zgłaszać się osoby w wieku od 18 do 24 lat i minimalnym wzroście 170 cm, do drugiego (za zgodą rodziców lub opiekunów) kobiety w wieku od 14 do 18 lat. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronę internetową www.misspolskiopolszczyzny.pl. Warunkiem dopuszczenia do udziału w konkursie jest udział w castingu. Miejsca i terminy spotkań podajemy poniżej.

więcej treści z artykułu: Miss Polski Opolszczyzny 2016 - przyjdź na casting, zostań miss

Trwa Drum Fest 2015 - zobacz program, zapowiedzi i relacje

Trwa Drum Fest 2015 - zobacz program, zapowiedzi i relacje

07 października 2015 16:55
Do 15 listopada potrwa XXIV Międzynarodowy Festiwal Drum Fest. O wydarzeniach od poniedziałku do piątku o 9:40 na antenie Radia Opole w cyklu Adama Wołka. W tegorocznej edycji znajdą coś dla siebie zarówno gustujący w muzyce symfonicznej, jazzowej, bluesowej, etnicznej, jak i rocku progresywnym. Nie zabraknie widowiskowych przemarszy perkusyjnej orkiestry, warsztatów, wykładów, Konkursu Gry na Zestawie Perkusyjnym i Międzynarodowego Konkursu Marimbowego i Wibrafonowego. Koncerty zaplanowano w Opolu, Ozimku, Dobrzeniu Wielkim, Krapkowicach, Gliwicach, Tychach, Wrocławiu, Katowicach, Wałbrzychu i Chorzowie. Szczegółowy program festiwalu, a także zapowiedzi i relacje z poszczególnych jego odsłon zamieszczamy poniżej.

więcej treści z artykułu: Trwa Drum Fest 2015 - zobacz program, zapowiedzi i relacje

5. Opolski Festiwal Fotografii

5. Opolski Festiwal Fotografii

01 października 2015 13:17
19 wystaw, 5 spotkań autorskich, a także warsztaty fotograficzne – to wszystko będzie miało miejsce w ramach 5. Opolskiego Festiwalu Fotografii, który rusza już 1 października. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest pojęcie "źródło". Jaki był początek, czym kierowali się autorzy zdjęć podnosząc aparat i naciskając spust migawki, jak osobiste emocje przeniosły się na obrazy-fotografie? Temat przez organizatorów potraktowany został bardzo szeroko, a dowodem na to szykowane w różnych miejscach Opola wernisaże. W programie wystawy twórców absolutnie pierwszoplanowych na scenie fotografii dokumentalnej i reportażowej, a także debiutantów. Szczegółowy program wydarzenia zamieszczamy poniżej. Więcej o 5.OFF we wtorek (29.09) w audycji REWIRY KULTURY.

więcej treści z artykułu: 5. Opolski Festiwal Fotografii

Rusza Akademia Przedsiębiorcy

Rusza Akademia Przedsiębiorcy

01 października 2015 12:30
Jeszcze można się zapisywać na bezpłatne warsztaty w ramach VII Akademii Przedsiębiorcy, podczas których uczestnicy otrzymają praktyczną wiedzę na temat zmian w nowej perspektywie unijnej oraz wskazówki, jak przygotować firmę do unijnych konkursów. Warsztaty w województwie opolskim odbędą się 7 października w Skarbimierzu koło Brzegu w Hotelu Atrium przy ul. Motoryzacyjnej 2 oraz 8 października w hotelu „Mercure” w Opolu. Poprowadzą je renomowane firmy doradcze. Początek o godz. 9:45. Relacja z wydarzenia w czwartek (08.10) w magazynie RYNEK po godz. 15:00.

więcej treści z artykułu: Rusza Akademia Przedsiębiorcy

Zawody pływackie na Wodnej Nucie

Zawody pływackie na Wodnej Nucie

30 września 2015 10:00
Międzynarodowe Zawody Pływackie Grand Prix Puchar Regionów i Miast Partnerskich Opola odbędą się w najbliższy weekend (3-4.10) na pływalni Wodna Nuta w Opolu. To zawody mające wieloletnią tradycję - rozgrywane są od ponad 30 lat w Opolu. Na nowym basenie odbędą się po raz trzeci. Początek startów w sobotę i niedzielę o godz. 10.00. Wszyscy chętni pokibicowania pływakom na trybuny mają wstęp wolny.

więcej treści z artykułu: Zawody pływackie na Wodnej Nucie

Trwa Festiwal im. L. van Beethovena

Trwa Festiwal im. L. van Beethovena

28 września 2015 12:01
Trwa 23. edycja Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. Wydarzenie odwołuje się do pobytu słynnego niemieckiego kompozytora w rezydencji Franza Wenzla von Oppersdorff w 1806 roku w Głogówku. Efektem gościny była dedykowana hrabiemu w 1808 roku IV Symfonia B-dur Op. 60. Pamiątką tegoż wydarzenia są coroczne koncerty festiwalowe, w których uczestniczą wybitni artyści z kraju i zagranicy. Wstęp na wszystkie festiwalowe koncerty jest bezpłatny.

więcej treści z artykułu: Trwa Festiwal im. L. van Beethovena

Święto Karpia oPolskiego

Święto Karpia oPolskiego

27 września 2015 08:30
Już po raz piąty Lokalna Grupa Rybacka „Opolszczyzna” zaprasza na Wojewódzkie Święto Karpia oPolskiego. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę (03.10) na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego w Gospodarstwie Rybackim Krogulna przy ul. Stawowej 3. Rozpocznie je oficjalnie o godz. 11:00 pokaz odłowów karpia. W programie także m.in. zawody wędkarskie, konkurs kulinarny "oPolski karp na naszych stołach", zawody wędkarstwa rzutowego, animacje dla dzieci, darmowa degustacja potraw z karpia, przejażdżki łódką i skuterem wodnym. V Wojewódzkie Święto Karpia oPolskiego potrwa do godz. 19:00. Wstęp wolny. Jakub Roszuk, prezes LGR "Opolszczyzna" będzie w sobotę po 14:00 gościem Zbigniewa Górniaka w audycji OPOLSKIE DA SIĘ LUBIĆ.

więcej treści z artykułu: Święto Karpia oPolskiego

„Czytam, więc jestem” - sesja bibliotekarzy w PBW

„Czytam, więc jestem” - sesja bibliotekarzy w PBW

23 września 2015 13:25
II Opolska Sesja Nauczycieli Bibliotek Szkolnych i Pedagogicznych pt. „Czytam, więc jestem” odbędzie się w najbliższy wtorek (29.09) w Opolu. Początek o godz. 10:00 w auli Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego (wejście od strony Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej przy ul. Kościuszki 14). Więcej o wydarzeniu, a także o tym, na ile aktualne są niepokojące dane mówiące o tym, że znacząca część Polaków w ogóle nie czyta nic, we wtorek (29.09) w porannej rozmowie „W CZTERY OCZY”. Gościem Marka Świercza parę minut po 8:00 będzie dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej - dr Dagmara Kawoń-Noga.

więcej treści z artykułu: „Czytam, więc jestem” - sesja bibliotekarzy w PBW

Trwa 30K Expedition East

Trwa 30K Expedition East

23 września 2015 11:30
Elbrus, Aragats, Damovand i Ararat – to cztery szczyty, których zdobycie postawili sobie za cel uczestnicy wyprawy 30k Expedition East. Szczyty Rosji, Armenii, Iranu i Turcji zamierzają zdobyć w ciągu 4 tygodni. Trasa ekspedycji będzie wiodła przez 12 państw i 9 stolic. Czwórka uczestników 30k Expedition East wyruszyła 2 września z Opola.

więcej treści z artykułu: Trwa 30K Expedition East

Subskrybuj kategorię

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Agroradio

Agroradio

06:00 - 07:00Mamy weekend

Mamy weekend

07:00 - 10:00Bez ogródek

Bez ogródek

10:00 - 11:00Rodzice kontra dzieci

Rodzice kontra dzieci

11:00 - 13:00Opolskie da się lubić

Opolskie da się lubić

14:00 - 16:00Cały Nasz Sport

Cały Nasz Sport

16:00 - 20:00Twoja muzyka

Twoja muzyka

20:00 - 23:00Progresywna Zmiana Rocka

Progresywna Zmiana Rocka

23:00 - 01:00Pogoda Opole z serwisu