Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Wachów będzie na liście dwóch. Jeden z PO, drugi z Nowoczesnej
- Sytuacją jestem zaskoczony, nie sądziłem, że i mnie to spotka - powiedział w Loży Radiowej senator Piotr Wach pytany o opolskich kandydatów do Senatu. Partia Ryszarda Petru - Nowoczesna wystawi do senatu dr. Piotra Wacha, który o głosy w okręgu opolskim ma rywalizować m. in. właśnie z profesorem Piotrem Wachem, obecnym senatorem PO.

31 sierpnia 2015 16:25

-  Ktoś z nas może ponieść straty z tytułu tej zbieżności nazwisk - mówi nam senator Wach. - Można odnieść wrażenie, że dwóch Piotrów Wachów w wyborach do Senatu to nie przypadek, ale mogę się mylić - dodaje polityk PO. - Jest to legalne. Ważne żeby zwiększyć rozróżnialność, bo ludzie mogą głosować na Piotra Wacha z Nowoczesnej lub na mnie z Platformy Obywatelskiej - dodaje.

- Jeśli Platforma Obywatelska obawia się, że głosy wyborców rozłożą się na dwóch kandydatów o tym samym nazwisku, to niech wycofa swojego kandydata - mówi Jarosław Grzegorzak, lider Nowoczesnej na Opolszczyźnie. - To jest doskonała okazja, aby PO dała szansę komuś młodszemu z doskonałym dorobkiem, ewentualnie wycofała swojego kandydata i wtedy jeszcze bardziej powalczymy o Senat - dodaje.

To nie pierwszy przypadek, kiedy w wyborach startuje dwóch kandydatów o tym samym nazwisku. Mieliśmy już na listach do Sejmu PO na Opolszczyźnie Tuska, ale Łukasza, a do senatu kandydował kiedyś Ryszard Galla, ale nie poseł z Mniejszości Niemieckiej o tym samym nazwisku.

- To zupełnie inny przypadek, niż te wymienione - mówi Grzegorzak. - Tutaj mamy człowieka, który ma bardzo dobry dorobek i życiorys, na który zapracował. Imię i nazwisko również jest jego, on sobie nazwiska nie wybierał - zaznacza.

Lider Nowoczesnej w regionie zapewnia, że Piotr Wach zgłosił się do działaczy partii, kiedy ci tworzyli struktury. Jest doktorem nauk ekonomicznych i prowadzi własny biznes.

Zarówno Piotr Wach z Platformy, jak i Piotr Wach z Nowoczesnej kandydują do Senatu z okręgu centralnego obejmującego Opole i powiat opolski.

Posłuchaj:

Piotr Wach


Jacek Rudnik (oprac.LR)  
Aneta Skomorowska

Tagi: Piotr Wach, Platforma Obywatelska, Nowoczesna, senat, wybory parlamentarne 2015Drukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 31 sierpnia 2015 15:15

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 31 sierpnia 2015 15:56

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Akademia życia

Akademia życia

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu