Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Kępiński: Sprawę Andersa 8 kieruję do prokuratora generalnego
Wniosek o uchylenie postanowienia o umorzeniu śledztwa w sprawie działki przy Andersa 8 w Opolu trafi do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. Taki krok zapowiedział poseł SLD Adam Kępiński.

03 sierpnia 2015 11:40

Adam KępińskiTo on w czasie jesiennej kampanii samorządowej twierdził, że kandydat na prezydenta Opola Arkadiusz Wiśniewski jeszcze jako wiceprezydent sprzedał nieruchomość w centrum miasta za rażąco niską cenę. Prokuratura w Legnicy sprawę zbadała i umorzyła śledztwo.

- Chcę, aby była ona rozpatrzona w innej prokuraturze, dlatego że przeczytałem uzasadnienie prokuratury o umorzeniu śledztwa, moi prawnicy również, i wydaje się, że działanie prokuratury było niewystarczające, niezadowalające, żeby nie powiedzieć skandaliczne - mówi Kępiński. - Ta sprawa jest wciąż niewyjaśniona i budzi wiele wątpliwości - dodaje.

- Prokuratura stwierdziła, że przy sprzedaży działki o wartości 2 mln złotych za kwotę 200 tys zł nie było nieprawidłowości proceduralnych, ale nie zajęła się niską ceną - dodaje Kępiński. - Prokuratura w głównym wątku afery nie zrobiła nic. Nie wezwano mnie jako zawiadamiającego, nie powołano także żadnego biegłego, który mógłby ocenić czy transakcja, której dokonał pan Wiśniewski, miała rację bytu - uważa poseł.

- Sprawa z działką przy Andersa 8 kojarzy mi się z głupotą i chamstwem - skomentował w porannej rozmowie "W cztery oczy" działania posła SLD Arkadiusz Wiśniewski. - Poseł Kępiński powinien poskarżyć się w tej sprawie jeszcze do Putina.

Posłuchaj:

Adam Kępiński
Aneta Skomorowska

Tagi: Adam Kępiński, Andersa 8, prokurator generalny, Arkadiusz Wiśniewski, OpoleDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 03 sierpnia 2015 11:38

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 03 sierpnia 2015 11:42

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Tak było naprawdę

Tak było naprawdę

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu