Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Bezrobotni z powiatu nyskiego znajdą pracę w Opolu
Projekt zakładający, że bezrobotni z powiatu nyskiego mieliby znaleźć zatrudnienie w Opolu ma szansę na realizację. – Poczynione zostały już pierwsze kroki – powiedział w dzisiejszej (25.08) rozmowie „W cztery oczy” Piotr Woźniak, przewodniczący SLD na Opolszczyźnie i wicestarosta nyski.

25 sierpnia 2015 12:00

Piotr Woźniak i Arkadiusz Wiśniewski– Już wczoraj dowiedziałem się z Powiatowego Urzędu Pracy, że ruszyła rekrutacja dla jednego z dużych koncernów na terenie Opola. Na początek będzie to kilkanaście osób, które być może już od przyszłego miesiąca znajdą zatrudnienie – wyjaśnia rozmówca.

Takie przedsięwzięcie miałoby wyregulować rynek pracy w województwie. – W Opolu często brakuje potencjalnych pracowników – skarżą się przedsiębiorcy – a w powiecie nyskim jest ich nadmiar – dodaje Woźniak.

– W Opolu jest niedobór pracy, bo bezrobocie rzędu 6%. W Nysie bezrobotnych jest niemalże trzykrotnie więcej, bo oscyluje na poziomie 14-15%. My musimy jako samorządy zająć się koordynacją. Takie spotkanie odbyło się u prezydenta Wiśniewskiego z przedstawicielami jednej firmy – wyjaśnia przewodniczący SLD na Opolszczyźnie.

Zdaniem wicestarosty nyskiego kluczowe jest rozwijanie szybkiego transportu między dużymi miastami na Opolszczyźnie, który może pomóc scalić województwo i powstrzymać mieszkańców powiatu nyskiego przed wyjazdami do pracy na Dolny Śląsk.

Posłuchaj wypowiedzi naszego rozmówcy:

Piotr Woźniak, przewodniczący SLD na Opolszczyźnie i wicestarosta nyski

Piotr Woźniak, przewodniczący SLD na Opolszczyźnie i wicestarosta nyski

Posłuchaj całej rozmowy „W cztery oczy"

Oprac. Justyna Krzyżanowska

Tagi: Powiatowy Urząd Pracy w Nysie, PUP w Nysie, bezrobocie w Nysie, przewodniczący SLD na Opolszczyźnie, wicestarosta nyski, przedsiebiorcy z Opola, Opolszczyzna, Piotr Woźniak, W cztery oczy, Piotr MocDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 25 sierpnia 2015 11:18

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 25 sierpnia 2015 11:36

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Opolska Rodzina

Opolska Rodzina

21:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu