Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Wiertelorz: Chcemy wspólnego dialogu w temacie ekoenergetyki
VII Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki, rozpocznie się dziś w Łączniku Politechniki Opolskiej. – W programie szeroko rozumiana ekoenergetyka – zapowiada organizator Festiwalu, gość porannej rozmowy Radia Opole dr Zenon Wiertelorz.

15 października 2015 10:30

– Odnawialne źródła energii, to oczywiście klasyka. Ale też budownictwo energooszczędne, efektywność energetyczna, od dwóch lat ekomotoryzacja i w tym roku nowy panel - energetyka obywatelska, prosumencka – wyjaśnia rozmówca.

– Chcemy wspólnego dialogu w tym temacie – mówi Wiertelorz. – W tym i polityków, którzy odpowiadają za ten obszar – dodaje.

– Proszę pamiętać, że impreza jest jak najdalsza od polityki, jako takiej. My staramy się przede wszystkim doprowadzić do dialogu wszystkich środowisk, które uczestniczą w tym zagadnieniu, a zatem z polityką spotyka się również środowisko samorządowe, naukowe, biznesowe i ci, którzy są konsumentami. Przedstawiciele nas wszystkim, organizacje pozarządowe – mówił gość porannej rozmowy.

Przez trzy dni naukowcy, eksperci i praktycy będą dzielić się swoją wiedzą na temat najnowszych rozwiązań z zakresu efektywności energetycznej, budownictwa energooszczędnego i ekomotoryzacji. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

Posłuchaj wypowiedzi naszego rozmówcy:

Zenon Wiertelorz

Źródło: Rozmowa „W cztery oczy"

Oprac. Roman Juranek (oprac. JK)

Tagi: VII Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki, ekoenergetyka, budownictwo energooszczędne, efektywność energetyczna, ekomotoryzacja, energetyka prosumencka, Zenon WiertelorzDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 15 października 2015 09:39

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 15 października 2015 09:43

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Akademia życia

Akademia życia

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu