Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Trzecia debata wyborcza Radia Opole i TVP Opole
Do udziału w debacie zostali zaproszeni: Łukasz Denys - komitet Obywatele RP, Franciszek Dezor - komitet Franciszka Dezora, Adam Kępiński - Komitet 15 złotych za godzinę, świeckie państwo i ZUS maksymalnie 30 procent, Jan Krzesiński - Polskie Stronnictwo Ludowe, Róża Malik - Mniejszość Niemiecka, Marcin Ociepa - Prawo i Sprawiedliwość, Piotr Wach - Platforma Obywatelska oraz Piotr Jakub Wach - Nowoczesna Ryszarda Petru.

16 października 2015 21:55

Trzecia debata senacka, podobnie jak poprzednie, składała się z trzech części: regionalnej, ogólnopolskiej i konfrontacyjnej, w której pytania zadawali sami kandydaci.

Zobacz galerię zdjęć z trzeciej debaty senackiej

Dla Opola i okolic problemem numer jeden jest kolejna przeprawa przez Odrę. Temat podzielił opolan. Mieszkańcy Pasieki nie chcą trasy średnicowej, z kolei mieszkańcy Zaodrza popierają średnicówkę. Marek Świercz i Katarzyna Oborska-Marciniak pytali kandydatów, jakie jest ich zdanie i kogo popierają w tym sporze?

Ogólnopolskie tematy omawiane podczas debaty, to przede wszystkim ustawa o uzgadnianiu płci, in vitro, nauczanie religii w szkole, całkowity zakaz aborcji i obraza uczuć religijnych. Kandydaci z okręgu 52 odnieśli się do postawionych problemów, mówili też, jak będą głosowali, kiedy powyższe kwestie trafią do senatu pod głosowanie.

W trzeciej części kandydaci zadawali sobie pytania o dokonania, ale także domagali się od swoich konkurentów doprecyzowania swego zdania w kwestiach nauki religii w szkole, obniżenia składki ZUS i wieku emerytalnego.

Posłuchaj trzeciej debaty senackiej:

Tagi: Łukasz Denys, Franciszek Dezor, Adam Kępiński, Jan Krzesiński, Róża Malik, Marcin Ociepa, Piotr Wach, Piotr Jakub Wach, debata, senat, wybory parlamentarne 2015, Marek Świercz, Katarzyna Oborska-MarciniakDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a: Adam Szostok

Data publikacji: 16 października 2015 21:55

Ostatnio zmieniał: Adam Szostok

Data ostatniej zmiany: 17 października 2015 13:53

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

01:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Sportowe Opolskie

Sportowe Opolskie

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu