Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Opolscy politycy o stabilności koalicji rządzącej
Dlaczego w dobiegającej końca kadencji Sejmu nie zostały uchwalone ważne ustawy takie jak: nowe prawo o działalności gospodarczej oraz ustawa o pomocy osobom, które mają kredyty we frankach szwajcarskich? Czy to efekt - jak sugeruje "Rzeczpospolita" - wewnętrznych, przedwyborczych tarć w koalicji PO-PSL?

04 października 2015 14:30

- Ja nic nie wiem o takim konflikcie - powiedział w Niedzielnej Loży Radiowej Piotr Wach z Platformy Obywatelskiej i odniósł się do ustawy o tzw. frankowiczach. - Została ona zastąpiona ustawą o wsparciu kredytobiorców w trudnej sytuacji finansowej i wydaje mi się, że ta ustawa jest znacznie lepsza - dodaje. 

- Bardzo zależy nam na ustawie dotyczącej działalności gospodarczej, ale zabrakło czasu. Rząd przyjął założenia. Na ich postawie trzeba napisać ustawę, którą następnie należ konsultować międzyresortowo - tłumaczy Stanisław Rakoczy z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

- Dorobek reformatorski tej koalicji jest mizerny. Obiektywnie oceniając wkład PLS-u w reformowanie państwa jest taki sobie - uważa Jarosław Pilc z Twojego Ruchu.

- Podczas ostatnich czterech lat nie było żadnej konkretnej reformy. Trudno sobie wyobrazić dziedzinę, która w tym państwie jest skończona od A do Z, z której koalicja mogłaby być dumna - zauważa Adam Kępiński z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

-  Dwa fundamentalne projekty padły przez rozgrywki między PO a PSL - cytuje "Rzeczpospolitą" Sławomir Kłosowski z Prawa i Sprawiedliwości. - Jest to swego rodzaju standard kłótni w rodzinie w kampanii wyborczej - kto będzie mógł przypisać sobie autorstwo tych projektów. To bardzo źle, ponieważ to pokazuje cynizm jednego i drugiego ugrupowania - dodaje. 

- Obserwowane działania na scenie politycznej są wynikiem zbliżających się wyborów. Wszyscy doskonale wiemy, że to jest próba zjednania sobie elektoratu przez partie, które dominują, prowadzą aktywność parlamentarną. Dla mnie jest to reagowanie na słupki poparcia, a nie na rzeczywiste potrzeby - podkreśla Roman Kolek z Mniejszości Niemieckiej.

- Platforma Obywatelska to partia probankowa. Bankowy tytuł egzekucyjny to sprawa nie na teraz, na ostatnie miesiące, tylko sprawa znana od lat. Polska to jedyne państwo w Europie, w którym bank mógł samodzielnie wystawiać tytuł egzekucyjny bez decyzji sądu i skakać obywatelowi po głowie i niszczyć go finansowo - powiedział Patryk Jaki z Solidarnej Polski. 

Posłuchaj:

Piotr Wach

Stanisław Rakoczy

Jarosław Pilc

Adam Kępiński

Sławomir Kłosowski

Roman Kolek

Patryk Jaki
Oprac. Justyna Maćkowiak

Tagi: Piotr Wach, Stanisław Rakoczy, Jarosław Pilc, Adam Kępiński, Sławomir Kłosowski, Roman Kolek, Patryk Jaki, koalicjaDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 04 października 2015 11:33

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 04 października 2015 12:41

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 00:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Nasze Sprawy

Nasze Sprawy

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu