Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Na Politechnice Opolskiej będą kształcić inżynierów biomedycznych
Inżynieria biomedyczna to nowy kierunek studiów, który od przyszłego roku akademickiego zamierza otworzyć Politechnika Opolska. Powstanie na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. – Od dawna nosiliśmy się z tym pomysłem – mówi dr inż. Barbara Grochowicz, prodziekan ds. dydaktyki politechniki.

18 października 2015 10:00

Politechnika Opolska- Jest baza, są osoby, które są w stanie poprowadzić zajęcia, są dobrze wyszkolone, mają doświadczenie w tej dziedzinie. Będziemy tworzyć również nowe laboratoria, część oczywiście mamy, bo będziemy uczyć studentów nauk technicznych. Skorzystamy również z bazy, którą posiada Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Będziemy też wykorzystywać pieniądze, pozyskane w grancie 30–milionowym – wyjaśnia prodziekan.

Inżynieria biomedyczna to kierunek interdyscyplinarny, dlatego w siatce studiów znalazły się takie przedmioty jak telemedycyna, interfejs czy biomechanika inżynierska.

- Potrzeba takich inżynierów istnieje na rynku, bo wiąże się to z całym technicznym zagadnieniem związanym z medycyną, a więc mówimy o wszelkiego rodzaju urządzeniach leczniczych, jak chociażby w rehabilitacji, czy też w innych działach, a właściwie we wszystkich dyscyplinach klinicznych. Mówimy też o aparaturze tej, która służy diagnozie, tej naukowej i tej, która służy naukowcom z pogranicza tych dziedzin. Wreszcie mówimy o sprzęcie, zaopatrzeniu ortopedycznym – tłumaczy prof. Jan Szczegielniak z WWFiF.

Władze uczelni pracują nad utworzeniem studiów I stopnia 3,5–letnich. Podczas pierwszego naboru przyjętych zostanie 30 kandydatów na studia.

Posłuchaj:

Daria Placek

Tagi: inżynieria biomedyczna, Politechnika Opolska, studiaDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 17 października 2015 08:31

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 18 października 2015 06:03

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Opolska Rodzina

Opolska Rodzina

21:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu