styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

W Sosnowcu Orlik zdobył bramkę w ostatniej sekundzie meczu !

Kolejną wygraną maja na swoim koncie hokeiści ekstraklasowego Orlika Opole.

19 października 2015 06:36

Orlik Opole - HK Sosnowiec 6:1 Opole 18.09.15Podopieczni Jacka Szopińskiego pokonali w bardzo ważnym meczu w Sosnowcu nie bez kłopotów tamtejsze Zagłębie 5:3. Mecz był niezwykle wyrównany. Pierwsza tercja zakończyła się remisem 1:1 a dwie kolejne minimalnymi wygranymi naszej drużyny po 2:1.

W tym spotkaniu Orlik wyszedł na prowadzenie  na początku 3 minuty spotkania po bramce Branislava Fabry'ego i od tego momentu do końca meczu trwał pościg gospodarzy za zespołem ze stolicy naszego regionu. Kiedy w w 34 minucie Orlik objął dwubramkowe prowadzenie 3:1 wydawało się, że gospodarze spasują.

Sosnowiczanie zdobyli gola kontaktowego i po dwóch tercjach było tylko 3:2 dla Orlika. Ostatnich 10 minut meczu było emocjonujące. Najpierw na 4:2 wyprowadził nasz zespół Sebastian Szydło ale gospodarze na 34 sekundy przed końcem meczu znów zdobyli bramkę kontaktową i wycofali z gry bramkarza. To wykorzystał Branislav Fabry i na sekundę przed końcową syreną strzelił do pustej bramki dając wygraną Orlikowi 5:3.