Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Festiwal Ekoenergetyki w Opolu
Prezentacja najnowszych trendów z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE) w budownictwie, przemyśle, rolnictwie i motoryzacji - to główny cel VII Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki, który rozpocznie się w czwartek (15.10) w Łączniku Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka w Opolu. Przez trzy dni naukowcy, eksperci i praktycy będą dzielić się swoją wiedzą na temat najnowszych rozwiązań z zakresu efektywności energetycznej, budownictwa energooszczędnego i ekomotoryzacji. Wstęp na wykłady, seminaria i warsztaty, a także na towarzyszące spotkaniu wystawę i koncert jest bezpłatny. Radio Opole będzie na miejscu w czwartek (15.10) po 12:00 wraz z audycją LOŻA RADIOWA. O wydarzeniu także w piątek (16.10) w magazynie RYNEK po godz. 15:00.

08 października 2015 10:10

VII Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki to okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę, zdobyć kontakty z branży, zapoznać się z nowymi trendami na rynku ekoenergetyki. Podczas spotkania będzie także okazja dowiedzenia się o sposobach na finansowanie ekoenergetyki poprzez wsparcie ze środków publicznych i UE oraz poznania regulacji prawno-administracyjnych. Wydarzeniu będzie towarzyszyć do 18 października w Łączniku Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka w Opolu wystawa rozwiązań ekoenergetycznych i ekomotoryzacyjnych.

Zobacz program na poszczególne dni:

Więcej tu: VII Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki

Festiwal jest kontynuacją pięciu edycji Forum Ekoenergetyki w Polkowicach, które w ubiegłym roku, po przeniesieniu do Opola i rozszerzeniu „Eko-Moto-Forum", przyjęło formułę Festiwalu Ekoenergetyki. Od ubiegłego roku podczas Festiwalu wręczane są Statuetki Zielonego Feniksa w kategorii ekomotoryzacja.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki "Zielony Feniks", Polski Związek Motorowy oraz Urząd Miasta Opola przy współpracy Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego. Radio Opole VII Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki objęło patronatem medialnym.

Oprac. Agnieszka Lubczańska
agnieszka.lubczanska@stara.radio.opole.pl

Tagi: VII Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki, ekoenergetyka, OZE, Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki, Festiwal ekoenergetyki, Polski Związek Motorowy, Politechnika Opolska, Uniwersytet OpolskiDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a: Agnieszka Lubczańska

Data publikacji: 12 października 2015 09:01

Ostatnio zmieniał: Agnieszka Lubczańska

Data ostatniej zmiany: 18 października 2015 12:32

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Akademia życia

Akademia życia

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu