Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Festiwal Ekoenergetyki w Opolu

Festiwal Ekoenergetyki w Opolu

08 października 2015 10:10
Prezentacja najnowszych trendów z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE) w budownictwie, przemyśle, rolnictwie i motoryzacji - to główny cel VII Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki, który rozpocznie się w czwartek (15.10) w Łączniku Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka w Opolu. Przez trzy dni naukowcy, eksperci i praktycy będą dzielić się swoją wiedzą na temat najnowszych rozwiązań z zakresu efektywności energetycznej, budownictwa energooszczędnego i ekomotoryzacji. Wstęp na wykłady, seminaria i warsztaty, a także na towarzyszące spotkaniu wystawę i koncert jest bezpłatny. Radio Opole będzie na miejscu w czwartek (15.10) po 12:00 wraz z audycją LOŻA RADIOWA. O wydarzeniu także w piątek (16.10) w magazynie RYNEK po godz. 15:00.

więcej treści z artykułu: Festiwal Ekoenergetyki w Opolu

Trwa Drum Fest 2015 - zobacz program, zapowiedzi i relacje

Trwa Drum Fest 2015 - zobacz program, zapowiedzi i relacje

07 października 2015 16:55
Do 15 listopada potrwa XXIV Międzynarodowy Festiwal Drum Fest. O wydarzeniach od poniedziałku do piątku o 9:40 na antenie Radia Opole w cyklu Adama Wołka. W tegorocznej edycji znajdą coś dla siebie zarówno gustujący w muzyce symfonicznej, jazzowej, bluesowej, etnicznej, jak i rocku progresywnym. Nie zabraknie widowiskowych przemarszy perkusyjnej orkiestry, warsztatów, wykładów, Konkursu Gry na Zestawie Perkusyjnym i Międzynarodowego Konkursu Marimbowego i Wibrafonowego. Koncerty zaplanowano w Opolu, Ozimku, Dobrzeniu Wielkim, Krapkowicach, Gliwicach, Tychach, Wrocławiu, Katowicach, Wałbrzychu i Chorzowie. Szczegółowy program festiwalu, a także zapowiedzi i relacje z poszczególnych jego odsłon zamieszczamy poniżej.

więcej treści z artykułu: Trwa Drum Fest 2015 - zobacz program, zapowiedzi i relacje

13. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy

13. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy

07 października 2015 11:55
Filmowa uczta w Opolu potrwa do 7 do 17 października. Główny punkt wydarzenia to - jak zwykle - konkurs etiud i filmów amatorskich, ale w programie także projekcje w ramach m.in. Kina Klasyka, Retrospektyw i Panoramy Kina Światowego (w której m.in. będzie można obejrzeć najnowszy film włoskiego reżysera Paolo Sorrentino pt. „Młodość", czy zbierający bardzo dobre recenzje węgierki film „Syn Szawła” w reżyserii reż. László Nemesa). Filmy wyświetlane będą m.in. w Kinie Meduza, Kinie Helios, Centrum Kultury Oleska 45, w Teatrze im. Jana Kochanowskiego oraz w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Nie zabraknie także spotkań z twórcami. Honorową Opolską Lamę otrzyma w tym roku jeden z najwybitniejszych polskich twórców animacji - Witold Giersz. Szczegółowy program wydarzeń zamieszczamy poniżej.

więcej treści z artykułu: 13. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy

Spotkanie z Wiesławem Myśliwskim

Spotkanie z Wiesławem Myśliwskim

06 października 2015 14:57
W najbliższy poniedziałek (12.10) Opole odwiedzi Wiesław Myśliwski. „(…) znaleźć siebie to nieprosta sprawa. Kto wie, czy nie najtrudniejsza ze wszystkich spraw, jakie człowiek ma do załatwienia na tym świecie" – to ostatni wpis na profilu facebookowym pisarza. Autor w tym roku skończył 83 lata, jest autorem uhonorowanym dwukrotnie Nagrodą Literacką „Nike”. Jego najnowsza powieść „Ostatnie rozdanie” ukazała się dwa lata temu. Spotkanie z czytelnikami rozpocznie się o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Minorytów 4. Poprowadzi je Wojciech Bonowicz.

więcej treści z artykułu: Spotkanie z Wiesławem Myśliwskim

Koncert Kapeli Karuzela i warsztaty taneczne w Studiu M

Koncert Kapeli Karuzela i warsztaty taneczne w Studiu M

06 października 2015 09:28
Walczyki, polki i tanga zabrzmią w piątek (16.10) w legendarnym Studiu M Radia Opole. Wszystko za sprawą Kapeli Karuzela. Występ poprzedzi dodatkowa atrakcja dla uczestników wydarzenia - warsztat taneczny, który poprowadzi instruktor polskich tańców tradycyjnych Grzegorz Ajdacki. Początek wydarzenia o godz.19:00. Wstęp jest wolny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc - wymagane są wyjściówki, które będą do zdobycia podczas audycji WSZYSTKO, CZEGO PRAGNIESZ.

więcej treści z artykułu: Koncert Kapeli Karuzela i warsztaty taneczne w Studiu M

Nyskie Forum Ekonomiczne

Nyskie Forum Ekonomiczne

05 października 2015 17:28
Rozwijanie dialogu pomiędzy nauką biznesem i samorządem to główna idea Nyskie Forum Ekonomicznego, które odbędzie się we wtorek 13 października w Auli Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie. Spotkanie adresowane jest do przedsiębiorców, władz lokalnych, studentów oraz młodzieży ze szkół średnich. Początek o godz. 10:30 przy ul. Obrońców Tobruku 5.

więcej treści z artykułu: Nyskie Forum Ekonomiczne

Bieg "Wzgórzowa 13" w Chrząszczycach już w sobotę

Bieg "Wzgórzowa 13" w Chrząszczycach już w sobotę

05 października 2015 10:29
13 kilometrów po terenach wzgórz winowskich będą mieli do pokonania uczestnicy przełajowego biegu "Wzgórzowa 13". Start w sobotę (17.10) w samo południe. Kwadrans później wystartuje bieg dzieci. Dodatkowo przewidziano bieg 3-osobowych sztafet. Całkowity dochód z opłaty startowej przekazany zostanie na budowę stadionu lekkoatletycznego w Chrząszczycach. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie "Bieg Opolski" i Struxi Sp. z o.o. W sytuacji nie przekroczenia zakładanej ilości startujących, zapisy będą się odbywać także w dniu biegu w godz. od 9:00 do 11:45 w biurze zawodów mieszczącym się w świetlicy w Chrząszczycach przy ul. Szkolnej 3.

więcej treści z artykułu: Bieg "Wzgórzowa 13" w Chrząszczycach już w sobotę

Hubertus i inne atrakcje w Ludowym Klubie Jeździeckim „Ostroga”

Hubertus i inne atrakcje w Ludowym Klubie Jeździeckim „Ostroga”

05 października 2015 09:17
Wszyscy, którzy chcieliby spędzić dzień na świeżym powietrzu uczestnicząc w plenerowej imprezie związanej z końmi, powinni zarezerwować sobie czas w sobotę (17.10). Tego dnia Ludowy Klub Jeździecki „Ostroga” szykuje obchody 40-lecia powstania. W programie gonitwa „za lisem”, a do tego pokazy jeździeckie na hipodromie, wystawa malarstwa oraz prezentacje kawaleryjskie i ognisko. Świętowanie zakończy Bal Hubertusowy na ujeżdżalni. Impreza jest otwarta dla wszystkich, wstęp bezpłatny. Początek o godz. 11:00 na terenie klubu przy ul. Wrocławskiej 172 w Opolu-Bierkowicach.

więcej treści z artykułu: Hubertus i inne atrakcje w Ludowym Klubie Jeździeckim „Ostroga”

IV Akademia Caochingu

IV Akademia Caochingu

01 października 2015 18:10
W dniach 9-11 października w Turawie odbędzie się czwarta edycja Akademii Coachingu – dorocznego spotkania członków polskiego oddziału International Coach Federation, największej ogólnoświatowej organizacji zrzeszającej profesjonalnych coachów. Tegoroczne spotkanie ma szczególny charakter, ponieważ połączone jest z obchodami 20-lecia istnienia ICF. Z tej okazji, w ramach projektu ICF on Tour, w 33 państwach Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu odbywają się konferencje z udziałem najlepszych praktyków tej dziedziny. Więcej o wydarzeniu w sobotę (10.10) w audycji MŁODA STREFA po godz. 13:00, a także w WIADOMOŚCIACH i w jednej z najbliższych audycji AKADEMIA ŻYCIA.

więcej treści z artykułu: IV Akademia Caochingu

5. Opolski Festiwal Fotografii

5. Opolski Festiwal Fotografii

01 października 2015 13:17
19 wystaw, 5 spotkań autorskich, a także warsztaty fotograficzne – to wszystko będzie miało miejsce w ramach 5. Opolskiego Festiwalu Fotografii, który rusza już 1 października. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest pojęcie "źródło". Jaki był początek, czym kierowali się autorzy zdjęć podnosząc aparat i naciskając spust migawki, jak osobiste emocje przeniosły się na obrazy-fotografie? Temat przez organizatorów potraktowany został bardzo szeroko, a dowodem na to szykowane w różnych miejscach Opola wernisaże. W programie wystawy twórców absolutnie pierwszoplanowych na scenie fotografii dokumentalnej i reportażowej, a także debiutantów. Szczegółowy program wydarzenia zamieszczamy poniżej. Więcej o 5.OFF we wtorek (29.09) w audycji REWIRY KULTURY.

więcej treści z artykułu: 5. Opolski Festiwal Fotografii

Subskrybuj kategorię

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Agroradio

Agroradio

06:00 - 07:00Mamy weekend

Mamy weekend

07:00 - 10:00Bez ogródek

Bez ogródek

10:00 - 11:00Rodzice kontra dzieci

Rodzice kontra dzieci

11:00 - 13:00Opolskie da się lubić

Opolskie da się lubić

14:00 - 16:00Cały Nasz Sport

Cały Nasz Sport

16:00 - 20:00Twoja muzyka

Twoja muzyka

20:00 - 23:00Progresywna Zmiana Rocka

Progresywna Zmiana Rocka

23:00 - 01:00Pogoda Opole z serwisu