Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Konkurs fotograficzny z historią w tle
Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Opolskie parki krajobrazowe z historią w tle". Celem tegorocznej edycji jest pokazanie w fotografii wartości historycznych i kulturowych oraz walorów krajobrazowych tych miejsc. Przypomnijmy: w województwie opolskim mamy trzy takie parki - Park Krajobrazowy Góra Św. Anny, Park Krajobrazowy Góry Opawskie oraz Stobrawski Park Krajobrazowy. To dobra okazja, by wybrać się tam na spacer z aparatem. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Prace można przesyłać do 23 października.

14 października 2015 16:23

Posłuchaj: Konkurs fotograficzny OPK. Pokaż krajobrazy i historię

W zamiarze organizatorów konkursu jest, by fotografie skoncentrowane były nie tylko na zabytkach znajdujących się na terenie parków, ale również, aby obrazowały lokalne tradycje, stare zawody, architekturę wiejską, dokumentowały codzienne życie dawnych mieszkańców wsi, pokazywały zapomniane miejsca oraz ciekawe obiekty, które zmieniają się z biegiem czasu. Szczególnie mile widziane będą zdjęcia historyczne ukazujące obszar opolskich parków krajobrazowych sprzed 20, 50, a może nawet i 100 lat.

Do zdjęcia należy dołączyć krótki opis zawierający np. historię powstania fotografii, tego, co ona przedstawia, kiedy i w jakich warunkach została wykonana. Najciekawsze opisy zdjęć zostaną wyróżnione dodatkowymi nagrodami.

Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 5 prac pojedynczych w formacie JPG o wymiarach min. 1200x1600 pikseli, w plikach nie przekraczających 5 MB. Do każdego zdjęcia należy dołączyć wypełnioną, podpisaną i zeskanowaną kartę zgłoszenia.

Więcej informacji w regulaminie dostępnym tu: REGULAMIN KONKURSU

Konkursowe prace można przysyłać do 23 października na adres: konkurs.zopk@gmail.com bądź dostarczyć pocztą lub osobiście na płycie CD/DVD do siedziby Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych oddział w Ładzy, ul. Reymonta 3, 46-034 Pokój.

Organizatorem konkursu jest Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych. Radio Opole konkurs fotograficzny „Opolskie Parki Krajobrazowe z historią w tle" objęło patronatem medialnym.

Oprac. Agnieszka Lubczańska
agnieszka.lubczanska@stara.radio.opole.pl

Tagi: Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych, konkurs fotograficzny, Opolskie Parki Krajobrazowe z historią w tleDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a: Agnieszka Lubczańska

Data publikacji: 07 września 2015 07:46

Ostatnio zmieniał: Agnieszka Lubczańska

Data ostatniej zmiany: 18 października 2015 12:25

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Agroradio

Agroradio

06:00 - 07:00Mamy weekend

Mamy weekend

07:00 - 10:00Bez ogródek

Bez ogródek

10:00 - 11:00Rodzice kontra dzieci

Rodzice kontra dzieci

11:00 - 13:00Opolskie da się lubić

Opolskie da się lubić

14:00 - 16:00Cały Nasz Sport

Cały Nasz Sport

16:00 - 20:00Twoja muzyka

Twoja muzyka

20:00 - 23:00Progresywna Zmiana Rocka

Progresywna Zmiana Rocka

23:00 - 01:00Pogoda Opole z serwisu