Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

"Hospicjum to też życie" - rusza kampania na rzecz "Betanii"
„Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż osieroconym dzieciom” – pod takim hasłem rusza XII Ogólnopolska Kampania Społeczna „Hospicjum to też życie”. Jak co roku włącza się w nią także Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie, które zaprasza m.in. na koncerty, spotkania, mecz i bal karnawałowy. Po każdym z wydarzeń zbierane będą datki na rzecz Centrum Opieki Paliatywnej „Betania" w Opolu. Kampanię zainauguruje w niedzielę (11.10) o godz. 18:00 koncert w Domu Kultury w Ozimku, a zakończy 23 stycznia charytatywny Bal Karnawałowy. Szczegółowy program wydarzeń zamieszczamy poniżej.

08 października 2015 13:10

Podczas koncertu inaugurującego opolską odsłonę XII Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Hospicjum to też życie" wezmą udział: Orkiestra Dęta Górażdże, Ozimska Orkiestra Dęta, solistki Studia Piosenki „Nonet" w Ozimku. Oprócz koncertu inauguracyjnego, w programie tegorocznej edycji kampanii dwa koncerty symfoniczne dedykowane idei hospicjum. Pierwszy odbędzie się 6 listopada w Filharmonii Opolskiej, drugi 13 listopada w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu. Po koncertach zbierane będą wolne datki na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie i Centrum Opieki Paliatywnej „Betania" w Opolu.

Do hasła tegorocznej edycji kampanii - „Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż osieroconym dzieciom" – nawiązywać będzie kolejne wydarzenie Spotkanie z Książką w Bibliotece Miejskiej. Opowieść Barbary Kosmowskiej „Dziewczynka w parku" będą czytać m.in. prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, dziennikarka Radia Opole Agnieszka Wawer-Krajewska, aktorka Teatru im. Jana Kochanowskiego Beata Wnęk-Malec oraz lekarz dr Janusz Stasiak. Spotkanie rozpocznie się we wtorek 13 października o 17:00 w MBP przy ul. Minorytów 4, a zakończy je zbiórka na rzecz dzieci osieroconych w wyniku choroby nowotworowej rodzica.

Zbiórka na rzecz Centrum Opieki Paliatywnej „Betania" odbędzie się także podczas meczu Odry Opole z BKS Stal Bielsko Biała, który odbędzie się w piątek 16 października o 18:00 na stadionie przy ul. Oleskiej 51 w Opolu.

Tradycyjnie odbędzie się także Gala "Betanii", podczas której uhonorowani zostaną darczyńcy i wolontariusze oraz wręczone zostaną statuetki "Przyjaciel Betanii 2015". Wydarzenie będzie mieć miejsce 23 października o 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

Wydarzenia planowane w ramach kampanii w listopadzie to m.in. kwesta przy Cmentarzu Komunalnym w Opolu. Zbiórka wolnych datków na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie i Centrum Opieki Paliatywnej „Betania" prowadzona będzie przy bramach wejściowych na cmentarz w Dzień Zaduszny 2 listopada w godz. od 9:00 do 17:00.

5 grudnia odbędą się charytatywne zajęcia zumby prowadzone przez profesjonalnych trenerów w sali gimnastycznej II LO w Opolu. Zajęcia potrwają od godz. 16:00 do 18:00. Przyjść może każdy, a cała kwota z biletu wstępu przeznaczona będzie na dofinansowanie opolskiego hospicjum.

W styczniu planowany jest Koncert Kolęd w Hospicjum, podczas którego dla pacjentów, ich rodzin oraz wszystkich przybyłych do „Betanii" gości wystąpi zespół Attonare oraz jasełka, które przygotują podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Magnolia" w Opolu. Tuż po zakończeniu kampanii, 23 stycznia odbędzie się Charytatywny Bal Karnawałowy.

Organizatorem ogólnopolskiej kampanii jest Fundacja Hospicyjna, która od 10 lat wspiera ponad 100 hospicjów w całej Polsce. Organizatorem kampanii w Opolu jest Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie. Radio Opole opolską edycję XII Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Hospicjum to też życie" objęło patronatem medialnym.

Przypomnijmy: Centrum Opieki Paliatywnej "Betania" mieści się przy Pl. Kościelnym 2 w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej. Otwarto je w marcu 2012 roku dzięki wielkiemu zaangażowaniu Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie oraz darczyńców. Mieści się tam hospicjum stacjonarne, hospicjum domowe oraz Poradnia Opieki Paliatywnej. Celem ośrodka jest zapewnienie pełnej opieki nad osobami przewlekle chorymi i umierającymi. Świadczona pomoc jest bezpłatna. Pobyt podopiecznych w hospicjum jest w około 60% pokrywany ze środków NFZ. Resztę, czyli około 40% stowarzyszenie musi pozyskać od darczyńców i sponsorów.

Agnieszka Lubczańska
agnieszka.lubczanska@stara.radio.opole.pl

Tagi: Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie, Fundacja Hospicyjna, hospicjum, Hospicjum to też życie, XII Ogólnopolska Kampania Społeczna „Hospicjum to też życie”, Centrum Opieki PaliatywnejDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a: Agnieszka Lubczańska

Data publikacji: 08 października 2015 08:17

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 16 października 2015 16:29

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

01:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Sportowe Opolskie

Sportowe Opolskie

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu