Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Kupskie Echo świętuje 20-lecie

Kupskie Echo świętuje 20-lecie

15 października 2015 14:12
Na XXII Regionalnym Przeglądzie Pieśni im. Prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie" w Łubnianach zdobyli I Nagrodę, a na XV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Brzeskie Kolędowanie" II Nagrodę. Dla zespołu Kupskie Echo ten rok jest wyjątkowy także dlatego, że obchodzi 20-lecie powstania. Z tej okazji w najbliższą niedzielę (18.10) w sali świetlicy wiejskiej na Rynku w Kup o godz. 16:00 odbędzie się specjalny urodzinowy koncert, podczas którego wystąpi także gościnne zespół Cztery Żywioły. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

więcej treści z artykułu: Kupskie Echo świętuje 20-lecie

Paczkowskie Spotkania Filmowe

Paczkowskie Spotkania Filmowe

15 października 2015 13:40
Już w najbliższą sobotę (17.10) w Kinie "Kopernik" ruszy 12. edycja Paczkowskich Spotkań Filmowych. W tym roku będzie można obejrzeć produkcje rodem z Polski, Hiszpanii, Danii i Szwecji. Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa malarstwa Leszka Żegalskiego, ucznia Jerzego Dudy-Gracza, a dodatkową atrakcją w sobotę (17.10) o godz. 16:00 będzie koncert zespołu ART MUSIC TRIO, który zaprezentuje znane utwory filmowe. Konferansjerem i autorem prelekcji będzie tradycyjnie Jacek Szymański - członek Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Na wszystkie seanse wstęp wolny.

więcej treści z artykułu: Paczkowskie Spotkania Filmowe

Konkurs fotograficzny z historią w tle

Konkurs fotograficzny z historią w tle

14 października 2015 16:23
Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Opolskie parki krajobrazowe z historią w tle". Celem tegorocznej edycji jest pokazanie w fotografii wartości historycznych i kulturowych oraz walorów krajobrazowych tych miejsc. Przypomnijmy: w województwie opolskim mamy trzy takie parki - Park Krajobrazowy Góra Św. Anny, Park Krajobrazowy Góry Opawskie oraz Stobrawski Park Krajobrazowy. To dobra okazja, by wybrać się tam na spacer z aparatem. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Prace można przesyłać do 23 października.

więcej treści z artykułu: Konkurs fotograficzny z historią w tle

XII Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim - zobacz program

XII Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim - zobacz program

14 października 2015 15:00
W piątek (09.10) koncertem Filharmoników Opolskich pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego rozpoczęły się XII Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim. Do listopada w programie wydarzenia koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy, wykłady, warsztaty i projekcje filmowe. Szczegółowy program zamieszczamy poniżej.

więcej treści z artykułu: XII Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim - zobacz program

Miss Polski Opolszczyzny 2016 - przyjdź na casting, zostań miss

Miss Polski Opolszczyzny 2016 - przyjdź na casting, zostań miss

14 października 2015 12:40
Ruszyły zapisy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu Miss Polski Opolszczyzny i Miss Polski Nastolatek Opolszczyzny. Propozycja adresowana jest do wszystkich pięknych bezdzietnych panien, zamieszkałych w województwie opolskim. Do pierwszego z konkursów mogą zgłaszać się osoby w wieku od 18 do 24 lat i minimalnym wzroście 170 cm, do drugiego (za zgodą rodziców lub opiekunów) kobiety w wieku od 14 do 18 lat. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronę internetową www.misspolskiopolszczyzny.pl. Warunkiem dopuszczenia do udziału w konkursie jest udział w castingu. Miejsca i terminy spotkań podajemy poniżej.

więcej treści z artykułu: Miss Polski Opolszczyzny 2016 - przyjdź na casting, zostań miss

"Mężczyzna prawie idealny" - płyta Artura Gotza

"Mężczyzna prawie idealny" - płyta Artura Gotza

13 października 2015 14:34
"Mężczyzna prawie idealny" to druga solowa płyta aktora I wokalisty Artura Gotza. Album zawiera 13 piosenek satyrycznych Agnieszki Chrzanowskiej. Bohaterami utworów stali się: zakochani, naiwni, nawróceni, zdradzający, bogaci, nieśmiali i ci bardzo śmiali przedstawiciele płci męskiej. Artur Gotz będzie dziś po 17:00 gościem audycji REWIRY KULTURY.

więcej treści z artykułu: "Mężczyzna prawie idealny" - płyta Artura Gotza

Top Marka Opolszczyzny - zgłoś firmę do plebiscytu

Top Marka Opolszczyzny - zgłoś firmę do plebiscytu

13 października 2015 11:22
Jeszcze tylko do czwartku (15.10) można zgłaszać firmy do plebiscytu Top Marka Opolszczyzny 2015. Najpopularniejsze marki regionu w jedenastu kategoriach wybiorą w głosowaniu mieszkańcy regionu. Udział w plebiscycie jest bezpłatny. Więcej o przedsięwzięciu dziś (13.10) w LOŻY RADIOWEJ po godz. 14:00 opowie Sebastian Błaszczyk, prezes Zarządu 24opole sp. z o.o.

więcej treści z artykułu: Top Marka Opolszczyzny - zgłoś firmę do plebiscytu

Wybierz najlepszą przestrzeń publiczną województwa - głosowanie internautów trwa do piątku

Wybierz najlepszą przestrzeń publiczną województwa - głosowanie internautów trwa do piątku

12 października 2015 12:34
Jeszcze tylko do piątku (16.10) można zagłosować internetowo na jedno z 13 przedsięwzięć zakwalifikowanych do konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2015”. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom odbędzie się 22 października o godz. 10.00 w sali konferencyjnej im. Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego przy ul. Ostrówek 14 w ramach III Spotkania Opolskiego Regionalnego Forum Terytorialnego.

więcej treści z artykułu: Wybierz najlepszą przestrzeń publiczną województwa - głosowanie internautów trwa do piątku

Trwa Tydzień Mediacji, skorzystaj z bezpłatnej porady

Trwa Tydzień Mediacji, skorzystaj z bezpłatnej porady

12 października 2015 08:50
Trwa Tydzień Mediacji. Osoby, które mają problemy prawne i chciałyby skorzystać z usługi mediatora, mogą skorzystać z bezpłatnych porad na temat ugodowego rozwiązania sprawy. Dyżury prokuratorów, którzy poinformują, czy dana sprawa kwalifikuje się do mediacji odbywają się w tym tygodniu codziennie w godz. od 8:00 do 15:00 we wszystkich prokuraturach rejonowych okręgu opolskiego, m.in. w Prokuraturze Rejonowej w Brzegu przy ul. Bolesława Chrobrego 33 (tu dyżur także w sobotę).

więcej treści z artykułu: Trwa Tydzień Mediacji, skorzystaj z bezpłatnej porady

"Hospicjum to też życie" - rusza kampania na rzecz "Betanii"

"Hospicjum to też życie" - rusza kampania na rzecz "Betanii"

08 października 2015 13:10
„Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż osieroconym dzieciom” – pod takim hasłem rusza XII Ogólnopolska Kampania Społeczna „Hospicjum to też życie”. Jak co roku włącza się w nią także Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie, które zaprasza m.in. na koncerty, spotkania, mecz i bal karnawałowy. Po każdym z wydarzeń zbierane będą datki na rzecz Centrum Opieki Paliatywnej „Betania" w Opolu. Kampanię zainauguruje w niedzielę (11.10) o godz. 18:00 koncert w Domu Kultury w Ozimku, a zakończy 23 stycznia charytatywny Bal Karnawałowy. Szczegółowy program wydarzeń zamieszczamy poniżej.

więcej treści z artykułu: "Hospicjum to też życie" - rusza kampania na rzecz "Betanii"

Subskrybuj kategorię

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Agroradio

Agroradio

06:00 - 07:00Mamy weekend

Mamy weekend

07:00 - 10:00Bez ogródek

Bez ogródek

10:00 - 11:00Rodzice kontra dzieci

Rodzice kontra dzieci

11:00 - 13:00Opolskie da się lubić

Opolskie da się lubić

14:00 - 16:00Cały Nasz Sport

Cały Nasz Sport

16:00 - 20:00Twoja muzyka

Twoja muzyka

20:00 - 23:00Progresywna Zmiana Rocka

Progresywna Zmiana Rocka

23:00 - 01:00Pogoda Opole z serwisu