Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Nagrodzono ludzi kultury. Uroczysta gala w teatrze
Wręczono nagrody prezydenta Opola w dziedzinie kultury. Uroczysta gala odbyła się w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Statuetki zaprojektowane przez opolskiego artystę Andrzeja Czyczyłę wręczono w pięciu kategoriach.

16 października 2015 23:14

Laureaci nagród prezydenta Miasta Opola w dziedzinie kulturyNagroda dla animatorów kultury powędrowała w ręce młodych bibliotekarzy z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Otrzymali ją Paulina Huk, Lena Wieczorek i Michał Urbanowicz, którzy zajmują się programem „Ameryka w Twojej bibliotece”.

 – Chcemy promować nowoczesny wizerunek bibliotekarza – podkreśla Lena Wieczorek. - Chyba też jest tak, że wygląd i funkcja biblioteki zmienia się. Przestrzeń, w której przebywamy wpływa też na nas. To chyba widać po każdym bibliotekarzu. Biblioteki stają się bardziej nowoczesne, mamy też inne zbiory. Nie tylko same książki, ale też multimedia. Otwieramy się bardziej na ludzi – dodaje.

Nagroda promocyjna powędrowała w ręce młodego wiolonczelisty – Jakuba Dubika. Artysta odbierając nagrodę powiedział, że chce podziękować przede wszystkim swoim rodzicom.

- Moi rodzice musieli mi okazać ogromną cierpliwość ze względu na to, że ja mam ogromną ilość pomysłów – mówi Dubik. – Chcę ludziom pokazać, że wiolonczela to nie jest instrument, którego miejsce jest tylko w filharmonii. Ja czuję w sobie taką misję, żeby pokazać, że na wiolonczeli można zagrać wszystko i trafić do dużo młodszego grona słuchaczy – dodaje.

Nagrodę honorową otrzymała Barbara Lach, aktorka Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, która często pracuje z dziećmi i młodzieżą. Dodajmy, że artystkę możemy oglądać między innymi w roli pingwina w spektaklu „Na arce o ósmej”.

- Nasze założenie jest takie, że mam tyle lat, ile mam i grając tę postać nie chcę być jakoś bardzo dziecinna, ale mimo wszystko także, aby to dziecko znalazło we mnie odbicie – mówi aktorka. – To wszystko wydaje się bardzo skomplikowane, ale tak nie jest – dodaje.

Nagrodę specjalną otrzymał Jacek Podsiadło, statuetkę w jego imieniu odebrała Elżbieta Kampa, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.  Nagrodę w dziedzinie ochrony kultury otrzymała Elżbieta Wijas-Grocholska, która przez wiele lat pracowała w Muzeum Wsi Opolskiej.

Podczas gali uhonorowano także Krystiana Kobyłkę, dyrektora Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, który w tym roku obchodzi jubileusz 35-lecia pracy artystycznej.

 Katarzyna Zawadzka

Tagi: Nagrody prezydanta miasta, w dziedzinie kultury, kultura, Opole, Opolski Teatr Lalki i AktoraDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 16 października 2015 23:14

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 17 października 2015 19:33

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Agroradio

Agroradio

06:00 - 07:00Mamy weekend

Mamy weekend

07:00 - 10:00Bez ogródek

Bez ogródek

10:00 - 11:00Rodzice kontra dzieci

Rodzice kontra dzieci

11:00 - 13:00Opolskie da się lubić

Opolskie da się lubić

14:00 - 16:00Cały Nasz Sport

Cały Nasz Sport

16:00 - 20:00Twoja muzyka

Twoja muzyka

20:00 - 23:00Progresywna Zmiana Rocka

Progresywna Zmiana Rocka

23:00 - 01:00Pogoda Opole z serwisu