Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Wciąż nie wiadomo, co z „aresztowanym" boiskiem w Krapkowicach
Nie ma wyroku w sprawie „aresztowanego" boiska przy szkole podstawowej w Krapkowicach. Sędzia Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich dopuścił dzisiaj (01.06) jeszcze ostatnie dowody w sprawie, wysłuchał mów końcowych stron. Ogłoszenie wyroku zaplanowano na 15 czerwca.

01 czerwca 2015 16:00

Spór przed sądem dotyczy hałasu dobiegającego ze szkolnego boiska, na który uskarża się jedna z mieszkanek sąsiedniej kamienicy.

– Uciążliwość dźwięków dochodzących z terenu szkoły jest tak duża, że uniemożliwia mojej klientce normalne funkcjonowanie – podkreślała mecenas Aleksandra Paściak.

W czasie procesu o hałasach, wulgaryzmach czy piciu alkoholu zeznawali świadkowie. Prezentowane były też filmy i zdjęcia. – Tereny szkolne są wykorzystywane w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem, bez jakiegokolwiek nadzoru. W niniejszej sprawie ewidentnie tak gmina, jak i placówka, nie dają sobie rady z egzekwowaniem regulaminu – zaznacza mecenas Paściak.

Sąsiadka szkoły chciałaby, aby wokół boiska wybudować ekrany dźwiękochłonne.

Zarzuty o chuligańskim zachowaniu odpiera gmina Krapkowice, prowadząca szkołę. Po mediacjach i na polecenie sądu szkoły pilnuje firma ochroniarska, częściej pojawiają się tam patrole policji i straży miejskiej, która ma stały wgląd w monitoring szkoły.

– Przypadków chuligaństwa na terenie szkoły nie ma. To konflikt tej pani z pewną chuligańską grupą osób i tym problemem powinny zająć się organy ścigania, np. policja – mówi Weronika Puciato, reprezentująca gminę Krapkowice.

– Powódka w trakcie składanych wyjaśnień poinformowała sąd, iż chuligani przenieśli się z terenu boiska na teren przed czy bezpośrednio pod jej balkon – podkreśla Puciato.

Gmina Krapkowice nie zgadza się na zamykanie boiska, a tym bardziej ogradzanie go wysokim płotem i domaga się oddalenia pozwu jednej z mieszkanek sąsiedniej kamienicy.

Aleksandra Paściak

Weronika Puciato

Bogusław Kalisz (oprac. WK)

Tagi: aresztowane boisko, Krapkowice, Aleksandra Paściak, Weronika Puciato, Sąd Rejonowy w Strzelcach OpolskichDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 01 czerwca 2015 13:35

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 01 czerwca 2015 14:04

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

01:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Sportowe Opolskie

Sportowe Opolskie

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu