Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Brzeg stawia na porody rodzinne. Inwestycje BCM
W Brzeskim Centrum Medycznym uroczyście otwarto dziś (02.06) sale do porodów rodzinnych. Wyremontowane za ponad 30 tysięcy złotych pomieszczenia mają być udogodnieniem dla matek, które chcą, aby w trakcie narodzin obecny był mąż lub najbliższa rodzina. Do tej pory takich pomieszczeń w szpitalu nie było. Ordynator oddziału ginekologiczno – położniczego Tahar Bei Rhaiem przyznaje, że wcześniejsze sale nie wyglądały najlepiej. Dziś jest się czym pochwalić.

01 czerwca 2015 19:00

Brzeskie Centrum Medyczne- Poprzednia porodówka wyglądała tragicznie, a teraz mamy luksus po prostu. Brakuje jeszcze takich rzeczy, jak telewizor, klimatyzacja, które będą na dniach. Pacjentki od jakiegoś czasu narzekały na brak intymności, teraz dzięki temu remontowi wszystko się zmieni – podkreśla ordynator.

W ubiegłym roku w BCM-ie urodziło się ponad pół tysiąca dzieci. W tym roku liczba narodzin spadła, dlatego dyrekcja zdecydowała się zainwestować w sale do porodów rodzinnych.

-  Brzeskie Centrum Medyczne obsługuje nie tylko powiat brzeski, ale również sąsiednie samorządy. Sam nasz region liczy blisko 100 tysięcy ludzi. Mamy za sobą dobrą kadrę medyczną i zasoby infrastrukturalne, dlatego chcemy przygotowywać jeszcze lepsze warunki dla przyszłych matek, stąd m.in. decyzja o remoncie sali do porodów rodzinnych – podkreśla Krzysztof Konik, dyrektor BCM–u.

Na razie jednak nie wiadomo, kto będzie pracował na oddziale ginekologiczno–położniczym, ponieważ większość lekarzy wraz z ordynatorem złożyła wypowiedzenia z pracy.

 

Tahar Bei Rhaiem i Krzysztof Konik 

 

 Maciej Stępień

Tagi: BCM, Brzeskie Centrum Medyczne, porody rodzinne, BrzegDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a: Maciej Stępień

Data publikacji: 01 czerwca 2015 14:38

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 01 czerwca 2015 16:52

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

01:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Sportowe Opolskie

Sportowe Opolskie

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu