Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Brzeski szpital nadal pod kreską. Strata za I kwartał ponad milion złotych
Kondycja finansów BCM – u wciąż nie jest najlepsza. Na wczorajszej sesji Rady Powiatu dyrekcja placówki przedstawiła dane za pierwsze miesiące 2015 roku. Szpital ma straty za pierwszy kwartał blisko 1,5 miliona złotych. Końcem ubiegłego roku władzom BCM – u udało się już nie powiększać długu, obecnie jednak sytuacja finansowa placówki znów się pogarsza.

01 maja 2015 12:30

Brzeskie Centrum Medyczne

Dyrektor Krzysztof Konik tłumaczy, że w szpitalu prowadzone są w tej chwili remonty. Realizowany jest również niższy kontrakt z NFZ.

- Szpital dziś realizuje nadwykonania bardzo skromnego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Strona kosztowa w tej chwili jest dużo wyższa od przychodów, które otrzymujemy z funduszu. Ponadto ze środków placówki prowadzimy prace remontowe wewnątrz szpitala, m.in. salę do porodów rodzinnych, stąd taka sytuacja – wyjaśnia Konik.

Zdaniem radnego powiatowego Krzysztofa Puszczewicza, szpital prowadzi nieumiejętną politykę kadrową. O ile zatrudnienie na stanowisku dyrektora ds. medycznych dr Julię Goj – Birecką było słusznym posunięciem, to dalsze ruchy kadrowe należało odpuścić – uważa radny.

- Podstawową sprawą jest zweryfikowanie poziomu zatrudnienia. Pytałem na sesji, kogo dyrektor zatrudnił w ciągu ostatnich tygodni swojego urzędowania. Po co nowych inżynierów i techników? Nie jestem pewny, czy są oni w tej chwili potrzebni. Być może zostali zatrudnieni na potrzeby budowy nowego bloku operacyjnego, to w takim razie po co w starostwie osoby o podobnym wykształceniu i kwalifikacjach? – pyta radny opozycji.

Dyrekcja BCM – u uspokaja. Pierwsze półrocze jest zawsze trudne i generuje największe koszty i straty. Postawiłem sobie za cel, że na koniec roku chcę wyjść na zero – dodaje na koniec Konik.

Szpital czeka teraz na kilka ważnych inwestycji. Jeszcze w tym roku może ruszyć budowa nowego bloku operacyjnego, placówka ma również zostać zinformatyzowana. W dalszych planach jest rozbudowa Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego  i oddziału rehabilitacji.

 

Posłuchaj rozmówców:

Krzysztof Konik i Krzysztof Puszczewicz

 

 Maciej Stępień

Tagi: Brzeskie Centrum Medyczne, BCM, finanse, strata, BrzegDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a: Maciej Stępień

Data publikacji: 01 maja 2015 10:40

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 01 maja 2015 10:46

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Agroradio

Agroradio

06:00 - 07:00Mamy weekend

Mamy weekend

07:00 - 10:00Bez ogródek

Bez ogródek

10:00 - 11:00Rodzice kontra dzieci

Rodzice kontra dzieci

11:00 - 13:00Opolskie da się lubić

Opolskie da się lubić

14:00 - 16:00Cały Nasz Sport

Cały Nasz Sport

16:00 - 20:00Twoja muzyka

Twoja muzyka

20:00 - 23:00Progresywna Zmiana Rocka

Progresywna Zmiana Rocka

23:00 - 01:00Pogoda Opole z serwisu