Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Konkurs o Żołnierzach Wyklętych

Konkurs o Żołnierzach Wyklętych

15 maja 2015 12:40
„Ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Niezłomnych; sylwetka żołnierza, którego po latach udało się zidentyfikować” – to temat tegorocznej edycji konkursu "Żołnierze Wyklęci - Zapomniani Bohaterowie". Prace można nadsyłać jeszcze tylko do 20 maja.

więcej treści z artykułu: Konkurs o Żołnierzach Wyklętych

Maraton Opolski - zapisy trwają

Maraton Opolski - zapisy trwają

11 maja 2015 08:40
V Maraton Opolski wystartuje 17 maja ulicami Opola. Wydarzeniu będą towarzyszyć także biegi na krótszych dystansach. To ostatnia okazja, by zgłosić swoją chęć udziału w wydarzeniu. Zapisy potrwają do 14 maja.

więcej treści z artykułu: Maraton Opolski - zapisy trwają

Trwa święto teatru lalek - zobacz program, posłuchaj relacji

Trwa święto teatru lalek - zobacz program, posłuchaj relacji

03 maja 2015 21:55
Najciekawsze spektakle teatrów lalkowych z całego kraju będzie można obejrzeć podczas 27. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek. W programie 11 przedstawień konkursowych, 7 pozakonkursowych, pokazy, wystawy, spotkania z dramatopisarzami, dyskusje, czytanie sztuk i warsztaty. Festiwal wypełni całe miasto. Potrwa od 4 do 9 maja, a zakończy go koncert Stanisława Soyki. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej. Podsumowanie wydarzenia w poniedziałek (11.05) w audycji REWIRY KULTURY.

więcej treści z artykułu: Trwa święto teatru lalek - zobacz program, posłuchaj relacji

Wielkie żużlowe święto w Opolu

Wielkie żużlowe święto w Opolu

02 maja 2015 21:00
Już w najbliższą niedzielę (3.05) na stadionie przy ul. Wschodniej w Opolu szykuje się wielkie święto kibiców żużla. Tak znakomitej obsady nie miały jeszcze nigdy żadne zawody tej dyscypliny w Opolu. Turniej indywidualny „Opolska Karolinka” będzie gościł największe gwiazdy żużla, m.in. najwybitniejszego w historii polskiego zawodnika Tomasza Golloba oraz Duńczyka Nicki Pedersena. Zawody uczczą obchody 65-lecia opolskiego sportu żużlowego. Początek wydarzenia o godz. 16:00.

więcej treści z artykułu: Wielkie żużlowe święto w Opolu

Majówka kawaleryjska w Opolu

Majówka kawaleryjska w Opolu

30 kwietnia 2015 18:40
Ochotniczy Szwadron Kawalerii Ziemi Opolskiej już w najbliższy piątek (01.05) zawita na tereny rekreacyjne osiedla Armii Krajowej w Opolu. Podczas dwudniowych (2-3.05) Prezentacji Tradycji Kawaleryjskich szykuje się mnóstwo atrakcji. Będzie można zwiedzić obóz kawaleryjski, wystawę o historii kawalerii, obejrzeć zawody konne, przyjrzeć się z bliska ułańskim potyczką, pojeździć bryczką, wziąć udział w grach terenowych, a wieczorem potańczyć w rytm przedwojennych przebojów. Więcej o wydarzeniu w piątek (01.05) w audycji MAMY ŚWIĘTO.

więcej treści z artykułu: Majówka kawaleryjska w Opolu

Rusza festiwal im. M. Brosiga

Rusza festiwal im. M. Brosiga

30 kwietnia 2015 09:40
W niedzielę 3 maja o godz. 13:00 zainaugurowana zostanie XIII edycja Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga "Muzyka ponad granicami". Otwarcie odbędzie się tradycyjnie w Kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Lisich Kątach koło Paczkowa - rodzinnej miejscowości Brosiga. W tym roku zaplanowano pięć koncertów. Festiwal potrwa do 19 września. To wyjątkowa edycja wydarzenia, bo w tym roku przypada 200. rocznica urodzin kompozytora, któremu festiwal jest dedykowany.

więcej treści z artykułu: Rusza festiwal im. M. Brosiga

Rycerska majówka w Byczynie

Rycerska majówka w Byczynie

30 kwietnia 2015 08:55
Opolskie Bractwo Rycerskie w pierwszy majowy weekend (01-03.05) zaprasza do grodu średniowiecznego w Biskupicach nad zalewem Brzózki pod Byczyną na Międzynarodowy Turniej Rycerski. To cykliczna impreza, która co roku przyciąga rzesze turystów z całego świata. Najważniejszym i najbardziej spektakularnym dniem będzie sobota (02.05). Sam turniej rozpocznie się o godz. 16.00, ale już od godz. 10:00 w programie mnóstwo atrakcji. Wydarzenie potrwa do godz. 15:00 w niedzielę. Szczegóły poniżej.

więcej treści z artykułu: Rycerska majówka w Byczynie

Zgłoś gminę do „Przyjaznej Polski”

Zgłoś gminę do „Przyjaznej Polski”

28 kwietnia 2015 12:40
Jeszcze tylko do 30 kwietnia samorządy mogą zgłaszać gminy do II edycji Programu Certyfikowanego pn. „Przyjazna Polska”. Jego celem jest wskazanie społeczności krajowej i międzynarodowej wyróżniających się samorządów, wypromowanie ich osiągnięć i możliwości oraz pokazanie, że spełniają wysokie kryteria profesjonalnego zarządzania, mają umiejętności tworzenia korzyści rozwojowych, a także charakteryzują się przedsiębiorczością i inicjatywą. Gminy mogą zaprezentować swoje atuty aż w 9 kategoriach.

więcej treści z artykułu: Zgłoś gminę do „Przyjaznej Polski”

V Festiwal Pozytywnych Wartości

V Festiwal Pozytywnych Wartości

28 kwietnia 2015 09:57
„Moim powołaniem jest Miłość (…). Kto chce być wielkim, niech się stanie małym...” – to hasło V edycji Festiwalu Pozytywnych Wartości, który odbędzie się w najbliższą środę (29.04) od godz. 9:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bieńkowicach. Celem tegorocznej edycji wydarzenia jest przybliżenia dzieciom i młodzieży postaci i przesłania młodej francuskiej świętej i doktora kościoła - św. Tereski od Dzieciątka Jezus.

więcej treści z artykułu: V Festiwal Pozytywnych Wartości

Zamów wejściówkę i zwiedź urząd

Zamów wejściówkę i zwiedź urząd

27 kwietnia 2015 09:00
Co się kryje w niedostępnych na co dzień zakamarkach Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego? Będzie można się dowiedzieć w niedzielę 3 maja. Tego dnia odbędzie się zwiedzanie obiektu wraz z przewodnikiem. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest posiadanie bezpłatnej wejściówki. Liczba wejściówek ograniczona. Można je już rezerwować!

więcej treści z artykułu: Zamów wejściówkę i zwiedź urząd

Subskrybuj kategorię

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Agroradio

Agroradio

06:00 - 07:00Mamy weekend

Mamy weekend

07:00 - 10:00Bez ogródek

Bez ogródek

10:00 - 11:00Rodzice kontra dzieci

Rodzice kontra dzieci

11:00 - 13:00Opolskie da się lubić

Opolskie da się lubić

14:00 - 16:00Cały Nasz Sport

Cały Nasz Sport

16:00 - 20:00Twoja muzyka

Twoja muzyka

20:00 - 23:00Progresywna Zmiana Rocka

Progresywna Zmiana Rocka

23:00 - 01:00Pogoda Opole z serwisu