Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Rynek w Opolu: tu bezrobotni mogą znaleźć pracę
W centrum Opola zorganizowano II Przystanek Kariera. Impreza adresowana jest do uczniów, studentów, bezrobotnych z regionu oraz wszystkich tych, którzy nie mogą odnaleźć się na opolskim rynku pracy.

24 kwietnia 2015 09:15

II Przystanek Kariera. Fot. Janusz Maćkowiak

Organizator imprezy Ryszard Pierzchała z firmy Loyal Solution zaznacza, że organizując podobne targi zauważa, iż mimo sporego bezrobocia nie wszyscy zainteresowani są znalezieniem pracy. 

- Bardzo często się zdarza, że pośredniaki zmuszają bezrobotnych do przyjścia na takie targi. Podpisują listę i uciekają. My chcieliśmy złamać trend, dlatego wyszliśmy do centrum miasta. Konwencja też jest nietypowa, ponieważ agencje pracy i pracodawcy mogą się również spotykać  - dodaje szef Loyal Solution.

Jedna z bezrobotnych, która pojawiła się przy stoiskach, podkreśla że mimo trzech fakultetów nie może znaleźć pracy. - Uczyłam języka angielskiego, mam ukończoną terapię pedagogiczną, składam podania i nie ma odpowiedzi. Dla osób takich jak ja, które ukończyły 45 lat,  nie ma w tym mieście pracy a przecież mogłabym dzieci edukować - podkreśla kobieta.

Więcej ofert jest dla osób z  wykształceniem technicznym. Agata Kicińska z firmy GEA Technika Cieplna Opole mówi, że firma ma oferty dla spawaczy i ślusarzy.

- Są to dwa zawody, w których cały czas prowadzimy rekrutację. Ponadto mamy oferty kontrolera jakości i konstruktorów - dodaje.

Podczas II Przystanku Kariera będzie można skorzystać z porad dotyczących pisania CV i listu motywacyjnego, czy dowiedzieć się, jak dobrze wypaść na rozmowie rekrutacyjnej.

Posłuchaj:

  Piotr Wójtowicz 

Tagi: II Przystanek Kariera, Ryszard Pierzchała z firmy Loyal Solution, oferta dla bezrobotnychDrukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 23 kwietnia 2015 16:52

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 23 kwietnia 2015 17:38

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Agroradio

Agroradio

06:00 - 07:00Mamy weekend

Mamy weekend

07:00 - 10:00Bez ogródek

Bez ogródek

10:00 - 11:00Rodzice kontra dzieci

Rodzice kontra dzieci

11:00 - 13:00Opolskie da się lubić

Opolskie da się lubić

14:00 - 16:00Cały Nasz Sport

Cały Nasz Sport

16:00 - 20:00Twoja muzyka

Twoja muzyka

20:00 - 23:00Progresywna Zmiana Rocka

Progresywna Zmiana Rocka

23:00 - 01:00Pogoda Opole z serwisu