Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Interes na biletach KFPP? W przyszłym roku będzie to niemożliwe
Trwają prace nad nową koncepcją sprzedaży biletów na Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. – Kolejkę opanowało kilka osób, które w sposób, na który się nie zgadzamy decydują, kto może kupić bilet, a kto nie. Nie możemy jednak ingerować jak organizuje się kolejka – mówi Rafał Poliwoda, dyrektor Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

01 czerwca 2015 15:00

Policja studziła zdenerwowanie przed opolskim amfiteatrem Niezadowolenia nie kryli ci, którzy dopiero dziś dowiedzieli się o utworzonej piątek „liście kolejkowej”. Przed południem zdenerwowane osoby uspakajała policja

- Co roku jest gorzej. Wchodzą osoby do kolejki, choć nie były na liście. Mimo, że nie zgłosiło się do godz. 8:00 około stu osób, które były wcześniej zapisane, cały czas jesteśmy na 420 pozycji. Podejrzewam, że miejsca te są sprzedawane – mówi jedna z osób, która w niedzielę po południu przyjechała z Kluczborka.

- Ze Śląska przyjechała grupa osób, nie wiedzieli, że jest kolejka, nie wiem jak oni rozwiążą ten problem. Ludzie ci są słusznie niezadowoleni – dodaje kolejna z osób.

- Nie jest tajemnicą, że część biletów trafia do ponownej sprzedaży, ale z zyskiem dla osoby która je oferuje. Tak było zawsze, to jest część kolorytu festiwalu – mówi jedna z kobiet, która zastrzega sobie anonimowość.

Rafał Poliwoda przypomina, że sprzedaż biletów w kasach miała ułatwić kupno wejściówek przez opolan. – Formuła ta wypaliła się, sprzedaż w przyszłym roku będzie odbywała się najprawdopodobniej przez odpowiedni system dostępny w internecie – zapowiada Poliwoda.

- Kolejkę zaczynają pewne osoby traktować instrumentalnie, jako źródło zarobku, na co się nie zgadzamy. Trwa opracowywanie nowego systemu sprzedaży, który spowoduje, że w przyszłym roku kolejek przed amfiteatrem nie będzie – dodaje Poliwoda.

W tym roku na każdy z koncertów przeznaczono około 1600 biletów, które są dostępne zarówno w kasach amfiteatru, jak i w internecie. Około 400 krzesełek wyłączono z powodu wymogów scenografii.

Posłuchaj:

Rafał Poliwida

Piotr Wrona

Tagi: bilety, KFPP, policjaDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 01 czerwca 2015 13:36

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 01 czerwca 2015 14:00

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

01:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Sportowe Opolskie

Sportowe Opolskie

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu