Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

PSL popiera Jolantę Barską
Polskie Stronnictwo Ludowe nie ma swojego kandydata na burmistrza Nysy, a w nadchodzących wyborach samorządowych będzie wspierało swoimi głosami obecną burmistrz Jolantę Barską. Taką decyzję oficjalnie przekazał na konferencji prasowej Czesław Biłobran, prezes Zarządu Powiatowego PSL, zarazem wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego tej partii.

21 października 2014 16:40

Konwencja wyborcza nyskiego PSL

- Poparcie dla Jolanty Barskiej to nasze ostateczne stanowisko - mówi Czesław Biłobran. Zgodnie z regulaminem, ani Zarząd Wojewódzki, ani też powiatowy PSL nie mogą bowiem ingerować w decyzję podjętą przez nyski zarząd gminny PSL.

Jolanta Barska – zdaniem Tadeusza Jamroza, członka zarządu gminnego PSL - jest burmistrzem, który godzi interesy miasta i wsi, stosując politykę zrównoważonego rozwoju. Na wsiach jest prowadzonych wiele inwestycji, co służy mieszkańcom, stąd poparcie PSL dla jej kandydatury. Jamróz przyznaje, że ugrupowanie to nie ma obecnie kandydata z dużymi szansami na wygranie wyborów na burmistrza Nysy, dlatego właśnie  decyzja o poparciu Barskiej.

- Podobnie udzielamy poparcia dla obecnego burmistrza Otmuchowa Jana Woźniaka – mówi Czesław Biłobran. PSL ma natomiast swojego kandydata na burmistrza Głuchołaz – to Zdzisław Matyjasik, Paczkowa – Teresa Karol a także Skoroszyc – dotychczasowa wójt Alina Baran. To także obecny wójt Łambinowic – Tadeusz Karpiński, który - zdaniem Biłobrana - powinien być pewny wygranej w wyborach, bowiem nie ma kontrkandydata.
Dodajmy, że na konwencji wyborczej PSL rekomendowano także  kandydatów do sejmiku województwa. To Norbert Krajczy ( nr 1 na liście) oraz z nr 2 Antoni Konopka.

 

Posłuchaj:Dorota kłonowska

Tagi: PSL, Czesław Biłobran, Jolanta Barska, Tadeusz Jamróz, wybory samorządoweDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 21 października 2014 13:26

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 21 października 2014 15:54

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

01:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Sportowe Opolskie

Sportowe Opolskie

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu