Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Komentują wyjazd Kępińskiego na Krym
Nie milkną komentarze po wyjeździe posła SLD Adama Kępińskiego na Krym. Parlamentarzysta SLD pojechał tam aby przyglądać się referendum w sprawie przyłączenia półwyspu do Rosji.

17 marca 2014 15:30

Adam KępińskiReferendum nie jest uznawane  przez Polskę, inne kraje Unii Europejskiej i Stany Zjednoczone.

Leszek Korzeniowski, poseł Platformy Obywatelskiej, zaznacza, że nie chce się przyłączać do tych wszystkich, którzy Kępińskiego krytykują, ale trudno mu jest zrozumieć jego postawę.
- Nie mając poparcia ani polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ani żadnej instytucji unijnej, pojechał obserwować referendum uznane przez cywilizowany świat za nieważne - mówi poseł Korzeniowski.

- Jest to dla mnie niezrozumiałe poza jednym. Chyba chciał, aby to zostało uznane jako jego wyczyn i rozpoczęcie kampanii wyborczej do Europarlamentu. Wiemy, że kandyduje z drugiej pozycji z listy SLD - dodaje. - Myślę, że "strzelił sobie w nogę" bo słuchając wypowiedzi jego szefa, Leszka Millera, chyba nie będzie miał łatwego tego tygodnia i to może się różne dla niego zakończyć - mów poseł PO

- Trudno ten wyjazd ocenić pozytywnie - uważa Małgorzata Wilkos z Solidarnej Polski.  - Poseł Kępiński, jadąc tam, niejako legitymizował to referendum wbrew stanowisku polskiego MSZ i UE.

Poseł Adam Kępiński będzie się tłumaczył ze swojego wyjazdu na Krym przed wojewódzkim zarządem Sojuszu Lewicy Demokratycznej  a w najbliższy wtorek będzie składał wyjaśnienia na posiedzeniu klubu poselskiego SLD.

Posłuchaj wypowiedzi naszych rozmówców:Aneta Skomorowska

Tagi: Adam Kępiński, Krym, referendum, Leszek Korzeniowski, Małgorzata Wilkos, Parlament EuropejskiDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 17 marca 2014 15:25

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 17 marca 2014 15:35

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Opolska Rodzina

Opolska Rodzina

21:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu