Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

PNT: budowa oficjalnie rozpoczęta
Budowa Parku Naukowo Technologicznego rozpoczęta, ma być gotowy za rok. Powstanie przy ul. Wrocławskiej w Opolu obok Centrum Wystawienniczo Kongresowego, wmurowano już kamień węgielny.

17 marca 2014 17:00

- Myślę, że dla opolskiej nauki i technologii dzisiaj zaczyna się nowy rozdział pisany przez historię XXI wieku. Cieszę się ogromnie, że udało się to sfinalizować - mówi prezydent Opola Ryszard Zembaczyński.

- Jesteśmy na szarym końcu w Europie, jeśli chodzi o innowacje i patenty, dlatego bardzo się cieszę, że tą inwestycją to zmieniamy - zaznaczał wicemarszałek Tomasz Kostuś. - Tworzymy w Opolu nową jakość i cieszę się, że we wrześniu ubiegłego roku ówczesny marszałek podpisał umowę na dofinansowanie tej inwestycji ze środków europejskich na ponad 6 milionów złotych.

Park Naukowo-Technologiczny został powołany nieco ponad rok temu. - Udało nam się już sporo zrobić - mówi jego prezes Jarosław Mamala. - Udało nam się nawiązać współpracę z firmami, ale też zrealizować przynajmniej jeden projekt z każdą uczelnią z naszego regionu.

W pierwszym etapie budowy parku powstaną dwa obiekty. W jednym będzie mieścił się inkubator przedsiębiorczości, w drugim laboratoria. Będą kosztowały ponad 15 milionów złotych. Park Naukowo-Technologiczny już teraz współpracuje z uczelniami i firmami między innymi nad: silnikiem samochodowym napędzanym wodą czy przetwarzaniem ciepła w energię elektryczną.


Posłuchaj wypowiedzi naszych rozmówców:

Ryszard Zembaczyński

Tomasz Kostuś

Jarosław Mamala

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Aneta Skomorowska.

Tagi: Park Naukowo-Technologiczny, PNT, kamień węgielny, budowa, Ryszard Zembaczyński, Tomasz Kostuś, Jarosław Mamala, OpoleDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 17 marca 2014 15:17

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 18 marca 2014 02:07

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

01:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Sportowe Opolskie

Sportowe Opolskie

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu